Reklama

Reklama

Symbol łódzkiego Teofilowa dewastowany od lat. Graffiti nieudolnie maskują tuje

Opublikowano: wt, 31 maj 2022 18:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź TEO powstał w 2014 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Teofilowa. Choć ten napis powinien zachwycać, od samego początku wandale nie dawali mu spokoju. A teraz stoi smutny i pomazany, cierpliwie czekając na renowację.

Pomazany symbol łódzkiego Teofilowa - TEO

Całkiem niedawno na osiedlowej grupie "Teofilów" pojawił się post, w którym jeden z internautów zwrócił uwagę na ten problem. 

- Zobaczcie, od 2017 roku, albo i dłużej, pomazany podest pod symbolem Teofilowa. W pewnym momencie miasto obsadziło go tujami, by mniej było widać (oszczędność na farbie), jednak o tujach zapomniano, że należałoby czasem przyciąć. Od drugiej strony jeszcze ładniej - pisze użytkownik Facebooka. 

Mężczyzna przedstawia fotografie pokazujące zdewastowany symbol Teofilowa, a także zamieszcza zrzut ekranu prezentujący zdjęcie z map Google z października 2017 roku. Rzeczywiście problem był już wtedy aktualny.  

Specjalnie dla Was wybrałem się do parku im. Żeromskiego, aby zobaczyć na własne oczy, jak obecnie to wszystko wygląda. Podest pod napisem TEO jest pomazany, a tylna strona symbolu Teofilowa wcale nie wygląda lepiej. Królują tutaj między innymi kibicowskie napisy i inne bohomazy. Ponadto powyginano panel ogrodzeniowy, po którym pną się rośliny, a w poszczególnych częściach parku możemy zobaczyć różne naklejki. Kilka tui próbuje zamaskować graffiti, ale niestety efekty nie są zadowalające. 

O zdanie na ten temat zapytałem jedną ze spacerujących kobiet.

- To smutne, że ludzie nie szanują tego symbolu. Ale myślę, że zamalowanie tych napisów wcale nie rozwiąże problemu - mówi mieszkanka okolicy.

Urząd Miasta Łodzi: "Codzienne usuwanie graffiti byłoby niegospodarne i nieskuteczne"

Skontaktowałem się z Urzędem Miasta Łodzi, aby wypytać o szczegóły związane z tym symbolem. Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Łodzi podkreśla, że TEO od momentu powstania jest notorycznie i systematycznie zamalowywane symbolami piłkarskimi.

- Z uwagi na fakt, że codzienne usuwanie graffiti byłoby niegospodarne i nieskuteczne, Zarząd Zieleni Miejskiej w porozumieniu z Radą Osiedla Teofilów-Wielkopolska podjął próbę zasłonięcia malunków nowymi nasadzeniami - informuje UMŁ.

Magistrat dodaje, że już następnego dnia po tym działaniu część tui została wyrwana i porzucona na trawniku, a cokół ponownie zamalowany. 

- Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił odstąpić od usunięcia graffiti, by dać szansę na ukorzenienie się nowo posadzonych drzew. Część posadzonych żywotników została ponownie zdewastowana w kolejnych latach - dodaje Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi. 

Obecnie trwa procedura wyłonienia nowego wykonawcy, który będzie zajmował się utrzymaniem parków na terenach będących w administrowaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi. 

- Podjęcie kompleksowych działań dotyczących uporządkowania symbolu Teofilowa – TEO będzie możliwe po zakończeniu trwającej procedury - informuje UMŁ. 

Wtedy ma również zostać naprawiony zdewastowany panel ogrodzeniowy. Warto też wspomnieć o tym, że Zarząd Zieleni Miejskiej zwróci się ponownie z prośbą do straży miejskiej o wzmożony monitoring terenu parku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy