Reklama

Reklama

Donizetti, Verdi, Moniuszko i Strauss w Parku Źródliska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Donizetti, Verdi, Moniuszko i Strauss w Parku Źródliska - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Muzykę Donizettiego, Verdiego, Moniuszki i Straussa usłyszymy podczas kolejnego koncertu w altanie w Parku Źródliska.

Reklama

Opera i operetka - wielka sztuka w małej altanie

Tym razem sopranistka Agnieszka Grabowska i tenor Maciej Madaliński, z towarzyszeniem pianisty Marcina Kawczyńskiego, wykonają program złożony z operowych arii, operetkowych duetów oraz liryki wokalnej. Publiczność z pewnością rozpozna tematy z takich dzieł, jak: „Traviata”, „Księżniczka czardasza”, czy „My Fair Lady”. Wokalny koncert w małej altanie rozpocznie się o godzinie 17.00, w najbliższą niedzielę 4 sierpnia. Wstęp wolny.

Na otwarcie koncertu usłyszymy dwa fragmenty z lubianych musicali: „My Fair Lady” i „Człowiek z La Manchy”. Agnieszka Grabowska zaśpiewa „Przetańczyć całą noc”, zaś Maciej Madaliński „Śnić sen”. Artyści będą także interpretować muzykę operetkową. Jako pierwszy zabrzmi Duet „Tłumy fraków” z operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána. W programie koncertu znajdą się jeszcze: „Pardon Madame” z dzieła „Wiktoria i jej huzar” Pála Ábraháma,  „Mein Herr Marquis” z „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa, „Wielka sława to żart” z „Barona cygańskiego” Johanna Straussa, a na zakończenie koncertu przewidziano uwielbiany duet „Usta milczą dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki” Franza Lehára. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć też fragmenty oper. W rolę Noriny z opery „Don Pasquale” Gaetana Donizettiego wcieli się Agnieszka Grabowska i zaśpiewa arię „Quel guardo, il cavaliere”. Maciej Madaliński w roli Dzidziego z opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki zinterpretuje ariettę „Po co to się myśl natęża”. W duecie artyści wykonają także słynne „Libiamo” z „Traviaty” Giuseppe Verdiego. W programie nie zabraknie również liryki wokalnej, którą przygotowali wykonawcy. Zabrzmią: popularna pieśń Franza Schuberta „Die Forelle”, czyli „Pstrąg”, klika pieśni Stanisława Moniuszki, m.in. „Powrót wiosny” oraz „Granada” Agustína Lary i „Skowroneczek śpiewa” Zygmunta Noskowskiego. Przy fortepianie zasiądzie Marcin Kawczyński, aby towarzyszyć wokalistom. Koncert poprowadzi Kinga Ścieszko.

Agnieszka Grabowska jest studentką Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dr hab. Patrycji Krzeszowskiej-Kubit. Koncertowała na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi i w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz w Filharmonii Łódzkiej. Obecnie współpracuje też z Międzyuczelnianą Orkiestrą Barokową i Chórem Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem Zbigniewa Pilcha.
Maciej Madaliński - absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. dr. Krzysztofa Bednarka,  miał swój debiut na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w operetce „Wesoła wdówka” F. Lehára. Swą działalność artystyczną prowadzi zarówno jako solista, jak i kameralista. Posiada w swoim repertuarze muzykę operową i oratoryjną oraz lirykę wokalną.
Pianista Marcin Kawczyński związany jest zawodowo z Akademią Muzyczną w Łodzi, a główny obszar jego artystycznych zainteresowań stanowi muzyka kameralna. Zdobył liczne wyróżnienia za akompaniament podczas konkursów wokalnych i instrumentalnych. Jako solista koncertował z Legnicką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, oraz Radomską Orkiestrą Kameralną. Występuje także w charakterze kameralisty z muzykami środowiska łódzkiego.

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:
Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz

 „Letnie koncerty w Altanie”
Program koncertu 4 sierpnia pt. „Opera i operetka, czyli wielka sztuka w małej altanie”

Frederick Loewe – Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady
Mitch Leigh – Śnić sen z musicalu Człowiek z La Manchy
Imre Kálmán – Tłumy fraków z operetki Księżniczka czardasza
Franz Schubert – pieśń Die Forelle
Zygmunt Noskowski – pieśń Skowroneczek śpiewa
Stanisław Moniuszko – pieśń Powrót wiosny
Stanisław Moniuszko – Po co to się myśl natęża z opery Hrabina
Stanisław Moniuszko – pieśń Przyczyna
Johann Strauss – Mein Herr Marquis z operetki Zemsta nietoperza
Johann Strauss – Wielka sława to żart z operetki Baron cygański
Pál Ábrahám – Pardon Madame z operetki Wiktoria i jej huzar
Gaetano Donizetti – Quel guardo, il cavaliere z opery Don Pasquale
Agustín Lara – Granada
Giuseppe Verdi – Libiamo z opery La Traviata
Franz Lehár – Usta milczą dusza śpiewa z operetki Wesoła wdówka


Źródło: Akademia Muzyczna w Łodzi


 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy