Reklama

Reklama

Duże zmiany na dworcu Łódź Fabryczna. Zostanie przeniesiony dworzec autobusowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ty tygodniu zorganizowane zostanie spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Szefowie dyplomacji będą dyskutować w gmachu EC1 przy ul. Targowej i w salach konferencyjnych dworca Łódź Fabryczna. To spowoduje utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji. Szczególnie duże zmiany czekają na dworcu Łódź Fabryczna. Zostanie przeniesiony m.in. dworzec autobusowy.

Reklama

Szczyt OBWE w Łodzi

Część autobusowa dworca Łódź Fabryczna od środy (30 listopada) do piątku (2 grudnia) będzie zamknięta. Autobusy do Piotrkowa odjeżdżać będą z południowej jezdni al. Poznańskich, natomiast pozostałe autobusy dalekobieżne aż z pl. Mikulskiego, czyli krańcówki przy ul. Wydawniczej. Podróżni dojadą tam specjalnym autobusem D1. Pasażerowie korzystający z komunikacji pociągowej muszą liczyć się z utrudnieniami w hali dworcowej. Z użytkowania zostanie wyłączona hala wschodnia.

- W związku z organizacją Międzynarodowej Konferencji OBWE w Łodzi w terminie 30 listopada – 4 grudnia 2022, część wschodnia dworca Łódź Fabryczna zostanie wyłączona z użytkowania. Zamknięte zostaną wejścia - główne od strony wschodniej (przy postoju taxi), wejście wschodnie z poziomu przystanków tramwajowych oraz wszystkie wejścia od dworca autobusowego. Nieczynne będą również kasy biletowe zlokalizowane w tej części budynku oraz Centrum Obsługi Pasażera ŁKA (w tym Punkt Rzeczy Znalezionych) . W trakcie trwania utrudnień zostaną oznaczone alternatywne ciągi komunikacyjne dla podróżnych. - czytamy w komunikacie Łódzkiej Koleji Aglomeracyjnej.

Zmiany w Łodzi nie tylko dla podróżnych

Od 30 listopada do 2 grudnia zamknięta zostanie dla ruchu ul. Sass-Zdort, plac Dąbrowskiego oraz czasowo zamknięta będzie ul. Orla i ul. Tuwima. Pojawią się również zakazy parkowania na ul. Ogrodowej na wysokości Manufaktury, ul. Orlej, ul. Łąkowej przy al. Mickiewicza, placu Dąbrowskiego, ul. Tuwima od ul. Targowej do ul. Kilińskiego oraz ul. Kilińskiego przy parku Sienkiewicza. Zakaz parkowania dotyczył będzie również mieszkańców. Łódzki magistrat podkreśla, że należy zwracać uwagę na znaki, ponieważ nawet omyłkowe zaparkowanie w miejscach wyłączonych z ruchu, skutkować będzie odholowaniem pojazdu.

Więcej o zmianach dla kierowców, które będą wprowadzone w całym mieście możecie przeczytać TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy