Reklama

Reklama

Edukacja całkowicie zdalna. Łódzcy politycy interweniują w sprawie warunków sprzętowych dla uczniów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Edukacja całkowicie zdalna. Łódzcy politycy interweniują w sprawie warunków sprzętowych dla uczniów - Zdjęcie główne

Edukacja całkowicie zdalna. Łódzcy politycy interweniują w sprawie warunków sprzętowych dla uczniów (fot. fb Tomasz Trela) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Według najnowszych obostrzeń rządowych zdalne nauczanie obejmuje również najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych.

Reklama

Powróciły dylematy związane z dostępem uczniów do potrzebnego sprzętu oraz tego, kto miałby zająć się opieką nad małym dzieckiem odbywającym zdalne zajęcia.

!reklama!

Pytania zadają radni miejscy i politycy z Łodzi.

- Całe wsparcie, które na tę chwilę trafiło do Łodzi, to sto laptopów. Wiemy jednak, że potrzebujących dzieci jest co najmniej tysiąc pięćset - zaznacza Marcin Hencz, radny KO.

W sprawie niezbędnych zakupów sprzętowych, potrzebnych do nauczania zdalnego, wypowiedział się łódzki kurator oświaty.

- Obecnie nie powinno być problemów. Należy przeznaczyć pieniądze na sprzęt komputerowy i doposażenie szkół - ocenia Waldemar Flajszer, łódzki kurator oświaty.

Niektóre z łódzkich placówek, które przeszły już na nauczanie zdalne, przekazały komputery i drukarki rodzinom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Włodzimierz Tomaszkiewicz, poseł Zjednoczonej Prawicy podkreśla, że odpowiedzialność za funkcjonowanie szkół podczas pandemii wciąż spoczywa na samorządach.

- To nie jest odmieniona sytuacja, że rząd prowadzi szkoły. Te są prowadzone przez samorządy - przypomina Włodzimierz Tomaszewski.

Lewica zaproponowała, by w obliczu nowej sytuacji dokonać zmian w dostępie do zasiłku opiekuńczego. Politycy ugrupowania proszą szefa rady ministrów, by ulgi rozszerzyć również na uczniów starszych – do dwunastego roku życia. W obecnym kształcie świadczenie przysługuje dzieciom do lat ośmiu.

- Zasiłek opiekuńczy na czas koronawirusa jest nienajgorszym rozwiązaniem. Przy drugiej epidemii budzi jednak kontrowersje. Dlaczego obejmuje rodziców dzieci do ósmego roku życia? - zauważa Tomasz Trela, poseł Lewicy.

Kurator oświaty, Waldemar Flajszer do pomysłu odniósł się pozytywnie. Zaznaczył jednak, że potrzebne są jeszcze dokładniejsze szacunki.

Źródło: TVP3 Łódź, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy