Reklama

Reklama

Strach łódzkich ósmoklasistów. Nie mogli spać przez Quo Vadis

Opublikowano: wt, 24 maj 2022 10:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy ósmoklasiści rozpoczęli dziś swoje egzaminy na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Jak co roku, pierwszy egzamin był z języka polskiego - zapytałam uczniów, czego najbardziej się obawiają oraz co chcieliby zobaczyć w arkuszu.

Egzamin ósmoklasistów rozpoczęty!

Do egzaminu w roku 2022 powinno dziś podejśc 6 372 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd. W tym roku, arkusze trafią pod długopisy także około 100 uczniów z Ukrainy. Egzaminu kończącego szkołę podstawową nie można nie zdać, jednak jego wyniki są dla uczniów wyjątkowo ważne - to od nich zależy, czy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

- Oczywiście im lepsze oceny tym większa szansa dostania się do wymarzonej szkoły, ale trzeba pamiętać, że w rekrutacji liczą się także oceny na świadectwie i oczywiście sukcesy w olimpiadach przedmiotowych – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi. 

Czego uczniowie SP 34 na Widzewie w Łodzi boją się najbardziej?

Jak wynika z wypowiedzi uczniów - w tym roku, sen z powiek ósmoklasistów spędzały lektury: "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

- Najgorszy jest Pan Tadeusz albo Quo vadis. Po prostu jeśli będzie Quo vadis albo Pan Tadeusz to wychodzimy - żartował jeden z uczniów. - I boję się też wyjaśniania cytatów, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni, to coś innego niż pozostałe zadania - dodał.

Wielu uczniów największą uwagę przywiązuje dziś do wypowiedzi pisemnej - poprawnie napisana rozprawka jest według nich podstawą do uzyskania dobrego wyniku.

- Najbardziej boję się matmy. Dzisiaj zależy mi, żeby dobrze napisać rozprawkę, jeśli to pójdzie źle, to nie odzyska się tych punktów z innych zadań - mówiła uczennica.

- Trudnej rozprawki, bo można stracić najwięcej punktów. [...] będzie albo rozprawka albo opowiadanie, ale wolimy rozprawkę - mówiła ósmoklasistka.

W szkole podstawowej było także czworo uczniów z Ukrainy. Jednak na pytania o stres i strach wszyscy zgodnie zaprzeczali ruchem głowy.

- Ja się nie stresuję. [...] Najmniej zrozumiałam Kamienie na szaniec, ale i tak się nie boję. Co wiem, to wiem - powiedziała mi uczennica z Ukrainy.

Wyniki egzaminów uczniowie poznają 1 lipca, a od 4 lipca ósmoklasiści będą mogli jeszcze zmienić swoje preferencje w rekrutacji do szkół średnich. 

Trzymajmy kciuki za ósmoklasistów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy