Reklama

Reklama

Ekologia w mieście - głos stowarzyszeń i ruchów miejskich Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekologia w mieście - głos stowarzyszeń i ruchów miejskich Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz inicjatywy obywatelskie planują  zorganizować Łódzki Panel Klimatyczny o ekologii w mieście. W tym celu wystosowano wniosek do Prezydenta  o przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat tego przedsięwzięcia

Reklama

Urszula Niziołek-Janiak ze Stowarzyszenia "Tak dla Łodzi" przekonuje , że to od mieszkańców powinna wyjść inicjatywa konkretnych działań.

 - Najważniejsze decyzje muszą zapadać na poziomie mieszkanek i mieszkańców Łodzi. To my musimy, w bardzo uczciwym procesie współdecydowania, podjąć inicjatywę i wybrać, jakie działania podejmie samorząd miejski, żeby funkcjonowanie naszego miasta nie pogarszało stanu klimatu - wyjaśnia Niziołek-Janiak.

Do inicjatywy Łódzkiego Panelu Klimatycznego przyłączyło się  do tej pory 19 organizacji między innymi: Stowarzyszenie "Tak dla Łodzi", Fundacja „Normalne Miasto Fenomen", Stowarzyszenie „Ostra Zieleń", „Nowa Łódź", Fundacja „Miejski Kolektyw", "Obywatele RP", „Strajk dla Ziemi - EarthStrike Łódź”, „Fabryczna”. Teraz będą zbierane podpisy mieszkańców, żeby panel został zorganizowany w ramach konsultacji społecznych, przy współudziale miasta.

Urząd Miasta nie wyklucza, że jeśli wpłynie wniosek do urzędu, to panel rzeczywiście zostanie zorganizowany, jako konsultacje społeczne .

 - Pomysł wydaje się świetny. Tym bardziej, że na ostatniej sesji pani prezydent przedstawiła plan uczynienia z Łodzi eko-miasta. Powołaliśmy w urzędzie zespół, który ma przygotować właściwy program. No i wydaje się oczywiste, że będzie on obejmował również, oprócz tworzenia tego programu, także współpracę z mieszkańcami - mówi Aleksandra Hac z biura rzecznika prezydenta miasta.

Społecznicy proponują,  aby ekologiczny panel obywatelski odbył się od lutego do czerwca 2020 r. Podzielono go roboczo na trzy równoległe moduły dziedzinowe:

  1. Zarządzanie środowiskiem, budownictwem i przestrzenią
  2. Zarządzanie systemem transportowym
  3. Zarządzanie energią

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy