Reklama

Głosy sprzeciwu wobec nowego sposobu naliczania opłaty za śmieci. Wiceprezydent Łodzi: „Uchwała jest nie do podważenia”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzcy politycy Konfederacji postulują o zniesienie decyzji dotyczącej powiązania wysokości uiszczanej składki za odbiór śmieci, od zużycia wody.

Według jednego z polityków takie rozwiązanie najbardziej uderzy w najbiedniejszych mieszkańców Łodzi.

!reklama!

Zwraca również uwagę na brak konsultacji i wprowadzenie przepisu „bez zapowiedzi”.

- Jesteśmy w sytuacji trudnej. Łódzkie przedsiębiorstwa upadają, mamy kryzys na rynku pracy: ludzie tracą pracę lub mają niższe zarobki- i t uderza po kieszeniach. Konfederacja domaga się, by te podwyższone ceny za śmieci zostały przez radę miejską odwołane, żeby przeprowadzić prawdziwe konsultacje miejskie na wiosnę, z mieszkańcami - podkreśla Tomasz Grabarczyk.

Polityk nie jest w swoich apelach odosobniony. Nowym przepisom sprzeciwstawiają się osiedlowi radni czy wojewoda łódzki.  Pełniący tę funkcje Tobiasz Bocheński poprosił Regionalną Izbę Obrachunkową o analizę zgodności nowych przepisów z prawem.

Do sprawy odniosła się Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

- Nasza uchwała - i to podkreślam na każdym kroku - była konsultowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Ona w opinii RIO i również naszych prawników jest nie do podważenia - twierdzi wiceprezydent Łodzi. 

Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem nowego roku.

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy