Reklama

Reklama

Historie łodzian na wystawie w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Historie łodzian na wystawie w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa przebudowa Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, która obejmuje renowację elewacji Białej Fabryki, remont domków w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz stworzenie magazynu studyjnego. Wartość tej inwestycji to około 15 mln zł. Muzeum pozyskało dodatkowo 303 900 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

-Środki finansowe pomogą w rozbudowaniu planowanej wystawy stałej w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi

W każdym z drewnianych domów znajdą się pieczołowicie przygotowane rekonstrukcje wnętrz mieszkalnych i rzemieślniczych z poszczególnych okresów oraz liczne materiały opowiadające szeroki kontekst kulturowy i społeczny: kolaże dźwiękowe, nagrania wywiadów i filmy dokumentalne czy repliki dawnych przedmiotów.

-Wystawa „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” zostanie otwarta dla zwiedzających jesienią 2020 roku. Opowieść podzielona na pięć części rozpocznie się w latach 20. XIX wieku, a zakończy w 1989 roku. Jej podstawą staną się badania archiwalne oraz rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Łodzi – mówi Magda Komarzeniec, zastępca dyrektora Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wystawa„Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych 2019”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy