Reklama

Reklama

III Edycja Konkursu Piosenki Aktorskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Teatrze Muzycznym w Łodzi rusza nabór do III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

 III Edycja Konkursu Piosenki Aktorskiej

Swą aktorską przyszłość wiążą ze śpiewem, a do Łodzi przyjadą po uznanie jury, nagrody oraz możliwość zaprezentowania się publiczności Festiwalu OFF-Północna. Kolejny już raz uzdolnieni aktorzy-wokaliści z całego kraju powalczą o statuetki Jonaszka. Teatr Muzyczny w Łodzi , który jest organizatorem Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty – ogłosił nabór do tegorocznej edycji.

W latach ubiegłych do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu młodych artystów, jednak zdaniem organizatorów rozszerzenie formuły może jeszcze zwiększyć zainteresowanie wydarzeniem.

– Z wielu stron napłynęły do nas prośby o podniesienie progu wiekowego dla zgłaszających się, więc postanowiliśmy w tym roku się do nich przychylić. Od teraz zapraszamy do muzycznych zmagań uczestników w wieku od 19 do 35 latmówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Fantastyczny odzew ze strony śpiewających aktorów z całego kraju w dwóch pierwszych edycjach spowodował, że chcemy rozwijać wydarzenie – podkreśla i dodaje, że konkursowa scena czeka na młodych aktorów i wokalistów, którzy w piosence cenią sobie urodę słowa i wiążą swoją przyszłość ze śpiewem.

Patronem konkursu jest Jonasz Kofta – błyskotliwy, dowcipny, wszechstronnie utalentowany poeta, dramaturg, satyryk i piosenkarz nazywany wieszczem polskiej piosenki, dlatego właśnie najlepszy wykonawca otrzymuje statuetkę Jonaszka. Przewidziane są też nagrody pieniężne: dla zwycięzcy - 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. W tym roku pierwszy raz Jury Konkursu przyzna także Nagrodę Równościową Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi.

Konkurs, który ma charakter ogólnopolski, składa się z trzech etapów – naboru, przesłuchań oraz występu finałowego. Organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w przedziale wieku od 19 do 35 lat. Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi następnie przed jury, któremu przewodzić będzie Wojciech Kościelniak – reżyser spektakli muzycznych i wybitny śpiewający aktor. W gronie oceniających znajdą się także: Piotr Kofta – pisarz; Konrad Imiela – aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Beata Olga Kowalska – uznana aktorka i wokalistka; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Cezary Studniak – aktor, wokalista i reżyser oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Tradycyjnie już honorowym członkiem jury będzie też zwycięzca plebiscytu publiczności minionej edycji.  

Na mailowe zgłoszenia jest czas stycznia aż do 13 marca 2020 r. Uczestnicy muszą w trakcie konkursu zaprezentować dwa utwory, w tym jedną piosenkę autorstwa Jonasza Kofty.

Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.

Laureaci wystąpią podczas finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Sam festiwal, którego trzecia edycja odbędzie się w tym roku w dniach 18-26 kwietnia, to pierwszy w Łodzi przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar na 2020 rok, o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski.


Źródło: Teatr Muzyczny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy