Reklama

Reklama

Ciężarówki rozjeżdżają niewielką uliczkę na Widzewie. Mieszkańcy chcą interwencji [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wąska ul. Piwnika „Ponurego" znajduje się w sąsiedztwie remontowanego wiaduktu na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. Regularnie w drogę omyłkowo wjeżdżają pojazdy ciężarowe, które nie mając miejsca na zawracanie, niszczą osiedlową infrastrukturę i zieleń. Mieszkańcy mają już dość bezsensownych strat.

Samochody ciężarowe regularnie niszczą ul. Piwnika w Łodzi 

Do podobnych sytuacji dochodziło od kilku lat, ale z chwilą rozpoczęcia remontu wiaduktu na ul. Przybyszewskiego kierowcy błądzą tam coraz częściej. Pojazdy ciężarowe wjeżdżają w małą nieoznakowaną ul. Piwnika, która prowadzi ich do ogródków działkowych. Wąska osiedlowa uliczka nie daje możliwości zawracania dużym samochodom, przez co przy wykonywaniu manewru niszczone są tabliczki z nazwami ulic, chodniki czy zieleń. 

– Samochody ciężarowe nie mają jak zawrócić, więc niszczą chodniki, znaki i zieleń. Sam niejednokrotnie wyprowadzałem stamtąd kierowcę ciężarówki. To jest malutka osiedlowa droga i pojazdy są kompletnie zblokowane – mówi Piotr Sławiński, mieszkaniec osiedla. 

Jadąc ul. Niciarnianą od strony ul. Przybyszewskiego kierowcy nie mają możliwości skrętu w lewo ze względu na remont wiaduktu. 

– Kierowcy mają zakaz wjazdu na wiadukt ze względu na ograniczenie tonażowe i zakaz przejechania Niciarnianą pod wiaduktem. Jedyna alternatywa, która im zostaje, to pojechać prosto, no ale tutaj niestety dojeżdżają wyłącznie do ogródków działkowych – opowiada mieszkaniec. 

Większość kierowców próbuje trafić do fabryk przy ul. Lodowej po drugiej stronie torów lub do magazynów przy ul. Niciarnianej na odcinku między Piłsudskiego a Przybyszewskiego. W uliczkę wjeżdżają nie tylko samochody ciężarowe. Na jednym z nadesłanych zdjęć widać jak na osiedle omyłkowo wjechał nawet autobus MPK Łódź. 

Mieszkańcy z ul. Piwnika mają dość niszczenia osiedla

Do zniszczeń na ul. Piwnika „Ponurego" dochodzi regularnie. Tabliczki z nazwami ulic na skrzyżowaniu Piwnika i „Nurta" Kaszyńskiego były już wymieniane kilkukrotnie. 

– Myślę, że przy wjeździe na ul. Piwnika powinno pojawić się oznakowanie. Sądzę, że sprawę załatwiłby znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Myślę, że to zatrzymałoby większość kierowców. To jest też pomoc dla kierowców, którzy wjeżdżają w bardzo wąską drogę i później mają ogromny problem. A po drugie, dzięki temu unikniemy bardzo wielu zniszczeń na osiedlu. Konieczna jest lepsza organizacja ruchu w tym miejscu – tłumaczy Piotr Sławiński. 
W poniedziałek 18 lipca przedstawiliśmy problem mieszkańców Zarządowi Dróg i Transportu w Łodzi. 

– Autobusy MPK-Łódź nie kursują omawianym odcinkiem ul. Niciarnianej od czasu rozpoczęcia przebudowy wiaduktów na ul. Przybyszewskiego. Nadmieniam również, iż przedmiotowe oznakowanie SIM zostanie odtworzone i umieszczone w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko kolejnego zniszczenia – napisał w odpowiedzi Tomasz Grzegorczyk, zastępca dyrektora ds. Inżynierii Ruuchu Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.  
Kolejne kroki w sprawie skierujemy do Biura Inżyniera Miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy