Reklama

Reklama

Jak koronawirus wpłynął na sieć sklepów Biedronka? Dane mogą zaskakiwać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak koronawirus wpłynął na sieć sklepów Biedronka? Dane mogą zaskakiwać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwszy kwartał 2020 r. to dla sieci sklepów Biedronka sprzedażowo ponad dwucyfrowy wzrost. Jedyny spadek sklepy zanotowały w marcu przez pandemię koronawirusa. Jednak już w kwietniu, pomimo rządowych ograniczeń sieć mogła pochwalić się kolejnymi wzrostami.

Reklama

Z kwartalnego raportu finansowego wynika, że w czasie od stycznia do marca sklepy sprzedały towary za kwotę 3,3 mld euro, czyli nieco ponad 15 miliardów złotych. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku był to wzrost o 12,6%.

!reklama!

Sieć sklepów Biedronka mogła pochwalić się także najwyższym wzrostem sprzedaży porównywalnej niż krajowe super- i hipermarkety sieci Carrefour, w których w pierwszych trzech miesiącach tego roku wzrosła o 8,8%.

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki poinformował w komunikacie, że skutki pandemii koronawirusa były odczuwalne głównie w pierwszych dwóch tygodniach marca, kiedy nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży niektórych produktów w obawie przed ich deficytem. Kolejne dwa tygodnie to spadek sprzedaży przez ograniczenia liczby osób w sklepach i skrócenie ich godzin pracy.

Kwiecień to dla Biedronki i innych sklepów przymus wdrożenia wprowadzonych przez rząd drastycznych ograniczeń liczby klientów w sklepie. Od 1 do 19 kwietnia w każdej placówce handlowej mogło być jedynie trzy razy więcej ludzi niż miała ona stanowisk kasowych. Spowodowało to kolejki przed Biedronkami i konieczność zdecydowanego wydłużenia godzin pracy. To nie zniechęciło klientów, a sprzedaż w sklepach rosła, choć już nie tak mocno jak na początku roku (o 6,5 proc. w walucie lokalnej).

W I kwartale 2020 roku sieć Biedronka otworzyła 11 sklepów i jednocześnie zamknęła trzy placówki. Na koniec marca sieć liczyła 3010 dyskontów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy