Reklama

Reklama

Jak wesprzeć łódzkie Zoo? Adopcja zwierzaka, wzbogacanie wybiegów – sposobów jest naprawdę wiele

Opublikowano: sob, 16 sty 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach można między innymi adoptować wybrane zwierzę z ogrodu zoologicznego, wzbogacić wybieg czy pomóc podczas transportu zwierząt.

Do rozbudzenia w łódzkich przedsiębiorcach duszy społecznego aktywisty zachęca wiceprezydent miasta, Adam Pustelnik.

!reklama!

- Społeczna odpowiedzialność biznesu to nowoczesny sposób zarządzania firmą. Polega on na dobrowolnym włączaniu się w działania społeczne i charytatywne. Dzięki temu można wiele zyskać. Włączając się w różnorodne akcje, na przykład sadzenie drzew czy adopcja zwierząt, możemy pomagać, a jednocześnie promować własną firmę. – przekonuje wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik.

Wiceprezydent podkreślał, że prócz widocznych gołym okiem korzyści dla zwierząt lub środowiska, zyskuje pracodawca i pracownicy, którzy otrzymują kolejną okazję do wspólnych działań.

To wszystko przekłada się na integrację pracowników – to świetny sposób na zwiększenie ich motywacji i satysfakcji. Wspólne działania zawsze łączą. Jestem przekonany, że warto skupiać się na tym, co dzieje się wokół nas i angażować się w różnorodne działania – powiedział.

Jak włączyć się w działania na rzecz podopiecznych łódzkiego ogrodu zoologicznego? Pomoc to również przywileje.

- Łódzki Ogród Zoologiczny przygotował specjalny program sponsorski dla firm, w ramach którego można adoptować wybrane zwierzę. – Mamy trzy pakiety – brązowy, srebrny i złoty. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę firma jest w stanie przeznaczyć na ten cel. Każdy z pakietów wiąże się z określonymi profitami. Możemy również przygotować indywidualny pakiet sponsorski – mówi prezes Zoo, Arkadiusz Jaksa.

Przedsiębiorcy, którzy już wcześniej włączyli się do tego typu działań, zachęcają do nich inne firmy, m.in. Inkaso Wec S.A. od kilku lat wspiera żyrafy.

 – Od lat współpracujemy z Łódzkim Ogrodem Zoologicznym. Nasza firma mieści się w Łodzi, więc jesteśmy z tym miejscem mocno związani. Nasi pracownicy cieszą się, że włączyliśmy się w taką szczytną akcję. W ten sposób możemy również pokazać taką ludzką twarz swojej firmy. Zachęcamy do tego również innych. - mówi Sylwia Pastusiak-Brzezińska, wiceprezes zarządu firmy Inkaso Wec S.A.

Jak podkreśla dyrektor ogrodu, formą pomocy nie zawsze musi być adopcja zwierzęcia.

– To może być na przykład pomoc podczas transportu zwierząt. W tym roku chcemy sprowadzić do ogrodu sporo nowych gatunków, ze względu na otwarcie Orientarium, między innymi słonie, orangutany czy gawiale. Takie wsparcie na pewno nam się przyda – mówi wiceprezes Zoo, Tomasz Jóźwik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.