Wystawa pokazuje Janusza Kurtykę na tle najnowszej historii Polski jako aktywnego uczestnika debaty publicznej, który jest skoncentrowany na procesie wychodzenia z komunizmu i powinnościach państwa w tym obszarze. Janusz Kurtyka był historykiem specjalizującym się najpierw w wiekach średnich, by zmienić obszar naukowych zainteresowań na historię najnowszą. W latach 2000-2005 był szefem krakowskiego oddziału IPN, następnie prezesem IPN przez kolejne pięć lat. Zginął 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem wraz z całą delegacją państwową w drodze na uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską.
Sylwetkę Janusza Kurtyki i walory wystawy przybliża Artur Ossowski z łódzkiego oddziału IPN. Wystawa będzie czynna w Instytucie Europejskim w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 262/264 do 11 sierpnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.