Reklama

Reklama

Kolejne kamienice w centrum Łodzi zostaną wyremontowane. Na budynkach będą zielone ściany [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kolejne kamienice w śródmieściu Łodzi zostaną wyremontowane. A w nich wyposażone mieszkania komunalne, lokale użytkowe i placówka opiekuńczo-wychowawcza ze świetlicą artystyczną. Kiedy początek prac?

Miasto podpisało umowy na remont kolejnych kamienic w centrum Łodzi. Trwa etap projektowania, wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane.

!reklama! 

- Na początku czerwca podpisaliśmy umowy na generalny remont i przebudowę budynków przy ulicy Północnej 7 i 23. W chwili obecnej trwa etap projektowania, prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Łącznie w obu kamienicach oddamy do użytkowania 60 komfortowych mieszkań komunalnych, 4 lokale dla mikro przedsiębiorców. Ale to nie wszystko. Przy ulicy Północnej 23 powstanie placówka opiekuńczo-wychowawcza ze świetlicą artystyczną oraz środowiskowy dom samopomocy – mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Przy ulicy Północnej 7 budynki zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Wewnętrzny układ budynków również ulegnie przebudowie.

- Wszystkie mieszkania posiadać będą kuchnie lub aneks kuchenny oraz łazienkę. Oddamy do użytkowania w pełni wyposażone, komfortowe lokale. Część z nich zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się również podwórze.  Powstanie na nim strefa relaksu czyli przyjemne miejsca do wypoczynku i sąsiedzkich spotkań. Pojawią się trawniki oraz posadzone zostaną liczne krzewy – dodaje Marta Terebus, projektantka

Zielone ściany przy ulicy Północnej

Na ścianach budynków zainstalowane będą specjalne stelaże, na których zasadzone zostaną rośliny pnące tworzące efekt zielonych ścian.

W budynku powstanie: 38 mieszkań komunalnych, w tym 10 mieszkań dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami oraz 2 lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

Przy ulicy Północnej 23 budynki zostaną generalnie odnowione, zyskają nową elewację oraz zostaną podłączone do centralnego ogrzewania.  Mieszkania posiadać będą osobne kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. Jeden z  budynku po remoncie pełnił będzie funkcje środowiskowego domu samopomocy.

- Powstanie placówka opiekuńczo wychowawcza oraz świetlica środowiskowa pełniąca rolę Centrum Aktywności Lokalnej. Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez instalacje wind. Gruntowny remont przejdzie także podwórze, które pokryje głównie kostka z elementami betonowymi. Na wyznaczonym terenie zostanie zasiany trawnik – mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Zasadzonych zostanie 11 drzew, których wraz z istniejącymi będzie 20. Na podwórku powstaną miejsca do wypoczynku z ławkami i stolikami. Nie zabraknie również miejsca dla dzieci, które będą mogły się bawić na bezpiecznym placu zabaw.

W budynku do użytkowania oddane zostaną 22 mieszkania komunalne, 2 lokale usługowe przeznaczone na wynajem, placówka opiekuńczo–wychowawcza, świetlica środowiskowa oraz środowiskowy dom samopomocy.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy