Reklama

Nowy przystanek kolejowy w Łodzi. Będzie łatwiejszy dojazd na stacje Łódź Kaliska i Łódź Widzew

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PKP PLK, elementy graficzne od autora

Nowy przystanek kolejowy w Łodzi. Będzie łatwiejszy dojazd na stacje Łódź Kaliska i Łódź Widzew - Zdjęcie główne

Już wkrótce na kolejowej mapie Łodzi pojawi się nowy przystanek kolejowy Łódź Zarzew | foto PKP PLK, elementy graficzne od autora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na kolejowej mapie Łodzi pojawi się nowy przystanek. Zostanie on zbudowany pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew.

Jeszcze nie tak dawno dla ruchu pasażerskiego został oddany do użytku przystanek „Łódź Retknia”, a już wkrótce pojawi się kolejny. PKP PLK ogłosiło podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę przystanku „Łódź Zarzew”.

Nowe perony powstaną pod wiaduktami na ul. Przybyszewskiego i ułatwi dojazd do stacji Łódź Widzew, Łódź Chojny oraz Łódź Kaliska.

Przystanek Łódź Zarzew będzie zintegrowany z komunikacją miejską

Spółka zapewnia, że nowy przystanek będzie zintegrowany z łódzką komunikacją miejską. Pomoże to podróżnym sprawnie łączyć różne środki transportu i ograniczać czas w przypadku przesiadki.

- W uzgodnieniu z samorządem powstaną ciągi komunikacyjne, które zapewnią dogodne przesiadki z pociągu m.in. na tramwaj miejski - informuje Rafał Wilgusiak, biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy przystanek kolejowy ma być nowoczesny i bez barier dla osób niepełnosprawnych.

- Wysokość peronów pozwoli podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy

- dodaje.

Przystanek „Łódź Zarzew”  ma być gotowy dla podróżnych w drugiej połowie 2024 roku, a wartość inwestycji to 4 miliony zł.

Łódzkie: Nowe przystanki kolejowe w Zgierzu i Łodzi

Łącznie łódzki program przystankowy dotyczy 9 lokalizacji. Niektóre z nich obsługiwane, a część z nich jest w trakcie budowy.

Jeszcze w grudniu 2022 r., udało się oddać do użytku podróżnym przystanek Tomaszówek, a wkrótce rozpoczną się przygotowania do budowy przystanku Jedlicze koło Zgierza.

W regionie łódzkim pojawią się także nowe przystanki Izabelów, Stare Grudze, Głowno Północne, Żakowie Południowe i Zaosie. Zanim, jednak pojawią się nowe ułatwień dla podróżnych, to najpierw, jednak będą utrudnienia.

A te, pojawiły się już od wejścia nowej korekty rozkładu jazdy pociągów, 12 marca. O inwestycji pisaliśmy na portalu TuLodz.pl.

- Na czas budowy peronu oraz remontu dwóch mostów i dwóch przepustów na szlaku Zgierz - Glinnik od 12 marca do 5 maja na jednotorowej linii wstrzymany zostanie ruch pociągów. Aby zapewnić sprawne przejazdy do Strykowa, Głowna i Łowicza oraz zmniejszyć liczbę przesiadek dla podróżnych przewoźnik, ŁKA podjął decyzję o zastąpieniu pociągów autobusami. Komunikacja zastępcza będzie kursować na całym odcinku Zgierz – Łowicz Główny

- dodaje Rafał Wilgusiak z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy