Reklama

Reklama

Lekarze też mają długi. Kwota zadłużenia medyków z Łodzi i okolic po prostu powala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Lekarze też mają długi. Kwota zadłużenia medyków z Łodzi i okolic po prostu powala - Zdjęcie główne

Lekarze z Łodzi i całego województwa mają prawie 10 mln zł długu | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prawie 10 mln zł długu mają medycy z województwa łódzkiego. Rekordzistka zalega ponad pół miliona długu wobec banku.

Reklama

Lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci z Łódzkiego z długami

Prywatna opieka zdrowotna obejmuje przychodnie i gabinety lekarskie, a także pracownie rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne oraz praktykę pielęgniarek i położnych. 

W województwie łódzkim średnie zadłużenie jednego dłużnika to 58 tys. 475 zł. Dłużników jest w sumie 162. Rekordowe zadłużenie dotyczy mieszkanki powiatu bełchatowskiego. Jej dług wobec banku wynosi ponad 570 tys. zł.

Jak podaje KRD, 74% dłużników z Łódzkiego to jednoosobowe działalności gospodarcze. Mają łącznie 7,12 mln zł długu. Spółki prawa handlowego, których jest 26%, mają łącznie 2,35 mln zł długu. Aż 6,3 mln zł dłużnicy z województwa łódzkiego są winni instytucjom finansowym, a 1,5 mln agencjom PR i firmom z branży marketingowej.

Warto dodać, że medycy z Łódzkiego mają też swoich dłużników, którzy są im winni 144 tys. 469 zł. Najwięcej, bo 111,5 tys. zł stanowią wzajemne długi branży, czyli zobowiązania finansowe ze strony innych specjalizacji medycznych.

Lekarze z Łodzi mają mniej długów niż medycy z Warszawy

Również w skali kraju największe zadłużenie mają ci, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze.

- Aż 1989 JDG-ów ma 125,3 miliony złotych zaległości. Widać więc, że najmniejsze podmioty borykają się z największymi problemami finansowymi. Prywatne gabinety muszą inwestować w nowoczesny sprzęt, aby być konkurencyjnymi wobec sieci medycznych. Oznacza to zaciąganie kredytów i leasingu, co mocno obciąża ich budżet. Ma to odzwierciedlenie w naszej bazie danych. Wierzycielami branży prywatnych usług medycznych są bowiem w głównej mierze banki, firmy leasingowe i faktoringowe - mówi Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Przychodnie i gabinety zalegają m.in. z regulowaniem należności u operatorów telefonii, internetu i telewizji. Ich wierzycielami są także dostawcy prądu i ciepła czy firmy z branży farmaceutycznej.

W skali kraju najbardziej zadłużone są prywatne przychodnie i gabinety z województwa mazowieckiego - 37,8 mln zł. Kolejny jest Śląsk z niemal 18,4 mln zł niespłaconych zobowiązań, a za nim Wielkopolska z kwotą 17,6 mln zł. Najmniej obciążone są placówki z województwa świętokrzyskiego - 2,7 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy