Reklama

Reklama

Lewica jednoczy się pod hasłami: „Zmienimy oblicze tej ziemi”, „ Będziemy głosić tę dobrą nowinę: lewica jest jedna, lewica jest razem” [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lewica jednoczy się pod hasłami: „Zmienimy oblicze tej ziemi”, „ Będziemy głosić tę dobrą nowinę: lewica jest jedna, lewica jest razem” [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Lewica się jednoczy przed wyborami parlamentarnymi, co właśnie zakomunikowali liderzy łódzkich struktur Wiosny Roberta Biedronia, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Razem. Oprócz samego faktu porozumienia interesujący jest sposób przekazu. 

Reklama

Już na początku wystąpienia Anita Sowińska, liderka łódzkich struktur Wiosny Roberta Biedronia, zakomunikowała, że wspólnie z koalicjantami „Zmienią oblicze tej ziemi”. W podobne tony, pod koniec swojego wystąpienia, uderzył Tomasz Trela, lider lokalnych struktur SLD mówiąc, że od dziś „będzie głosił dobrą nowinę”. Trzeba przyznać, że jak na lewicę i to w dużej części lewicę progresywną, język dość oryginalny.

Skupmy się jednak na programie. W dzisiejszym, inaugurującym wspólny start w wyborach wystąpieniu, o programie nie usłyszeliśmy zbyt wiele. Wiemy, że na topie są obecnie sprawy ekologii i walki z globalnym ociepleniem, troska o służbę zdrowia czy prawa obywatelskie, prawa kobiet i prawa mniejszości. Nie program dziś jednak był najważniejszy, ale sam fakt zjednoczenia się lewicy w walce o miejsca w parlamencie.

Liderzy trzech partii przekonywali, że od teraz przed ich koalicją wielka szansa. Tomasz Trela mówił o blisko 30. procentowym poparciu dla lewicy w okręgu łódzkim w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wraz z Anitą Sowińską wymieniał innych przyjętych, bądź potencjalnych kolejnych koalicjantów: PPS, Zielonych, związki zawodowe, organizacje kobiece czy ekologiczne. 

Dziś nie usłyszeliśmy też nic o personaliach: kto będzie „jedynką” lub jaki będzie podział miejsc na liście. Liderzy przekonywali, że dziś jest czas na budowanie wspólnoty, a na sprawy personalne i formalne przyjdzie czas później. Nie dowiedzieliśmy się także o jaki realny wynik walczy koalicja. Tomasz Trela podkreślał tylko, że liczy się w spólna walka o wejście do parlamentu, nie za to, czy efekt końcowy przełoży się na kilka, czy kilkanaście procent poparcia. 

Już jutro kolejna odsłona wspólnej kampanii, tym razem dotycząca wydarzeń z ostatniego weekendu w Białymstoku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy