Każdego roku festiwal gromadzi tłumy uczestników zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale też różnorodnością działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Również tej jesieni mieszkańcy nie pozostaną bez żywego kontaktu ze sztuką światła.
!reklama!
- Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie potrafię sobie wyobrazić, by mogło go zabraknąć w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników, abyśmy wszyscy, jak co roku, mogli podziwiać kolorowe widowisko - mówi Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska.
Light.Move.Festival. w nowej formule
Okoliczności 2020 roku sprawiły, że temat jubileuszowej edycji „Przyszłość” stał się wyjątkowo wymowny. Epidemia skłoniła fundację do stworzenia nowoczesnego, hybrydowego wydarzenia, łączącego działania analogowe w przestrzeni miejskiej oraz cyfrowe w przestrzeni wirtualnej.- Nie pozostawimy miłośników festiwalu i Łodzi bez światła w mieście. Na ten rok planujemy między innymi: projekt „Światło Przyszłości” realizowany na wysokościach, akcję „Światło Nadziei” zapraszającą mieszkańców do osobistego zaangażowania się w festiwal oraz projekty online. Wirtualne spacery, wirtualne sceny, wirtualne widowiska połączą nas magią koloru i dźwięku. Mam nadzieję, że dostosowana do wymogów pandemii edycja festiwalu zaskoczy swoją innowacyjną formułą - mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.
Festiwal Światła w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?
Organizator największego festiwalu w Łodzi i jednego z największych festiwali światła w Europie ogłosił ramy programowe najbliższej edycji Light.Move.Festival. Program festiwalu dostosowany jest do obecnych możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych.
Projekt „Światło Przyszłości” stworzy świetlną panoramę ponad miastem widoczną ze wszystkich stron Łodzi. Spektakl świetlny w przestworzach, realizowany będzie na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi. Projekt zaaranżowany zostanie w taki sposób, aby nie gromadził ludzi w jednym miejscu i zapewnił bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.
Oprócz „Światła Przyszłości” będziemy mogli podziwiać atrakcje festiwalowe zrealizowane w formie online dostępne dla każdego bez potrzeby wychodzenia z domu.
Zgodnie z tradycją, festiwal odbędzie się w ostatni weekend września.
Źródło: mat. prasowe
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.