Turyści w Łodzi. Skąd pochodzą?
Łódź odwiedzają głównie mieszkańcy innych polskich miast. Po dwóch latach pandemii koronawirusa ruch zagraniczny się odbudowuje. Choć do Łodzi przyjeżdżają m.in. Niemcy, Brytyjczycy, Włosi i Francuzi. Atrakcją turystyczną jest bez wątpienia Orientarium. Obiekt od momentu otwarcia odwiedziło 320 tys. osób, z tego połowa spoza aglomeracji łódzkiej, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic czy Gdańska. Nie brakuje również gości zagranicznych. Hitem wśród turystów jest pokazowa kąpiel słoni indyjskich. Popularne są także: pokazowe karmienia rekinów, orangutanów sumatrzańskich czy niedźwiedzi malajskich.
- W tygodniu mamy około 3-4 tysięcy zwiedzających dziennie. W soboty i niedziele dzienny ruch to ok. 8 tysięcy ludzi. A Orientarium napędza ruch turystyczny w całym mieście. Punkt informacji turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28 tylko w maju i czerwcu odwiedziło prawie 18 tysięcy gości! Gdy w analogicznym okresie 2021 r. o połowę mniej - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.
Zwiększony ruch turystyczny potwierdzają statystki Łódzkiej Informacji Turystycznej. Maj był rekordowym miesiącem pod względem liczby odwiedzających punkt info przy Piotrkowskiej w całej historii działalności ŁOT (8202 osoby z Polski oraz 597 z zagranicy).
Łódzkie hotele mają większe obłożenie
"W zeszłym roku, w tym samym miesiącu informację odwiedziło 2 razy mniej turystów (4100 turystów). W okresie od otwarcia Orientarium do końca czerwca przy Piotrkowskiej 28 pojawiło się ponad 17,5 tysiąca turystów. Ponad 90 % odwiedzających informację to turyści z Polski" - czytamy w komunikacie prasowym.
Spore jest także obłożenie w łódzkich hotelach.
- Obłożenie łódzkich hoteli wynosiło w maju 71,7%, co stanowi bardzo dobry wynik. Warto wspomnieć, iż w zeszłym roku wskaźnik ten w maju wynosił jedynie 25%. Sezon wiosenny w turystyce biznesowej był bardzo owocny - zapewnia Dominik Chrapek, Dyrektor Generalny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź, członek Rady Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Nie zapominajmy o innych łódzkich atrakcjach: Pałacu Poznańskiego, Księżym Młynie, EC1, Pasażu Róży i królowej ulic - Piotrkowskiej. Do tego oczywiście inne muzea z bogatymi zbiorami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.