Czy mieszkańcy faktycznie nie czują się w Łodzi bezpiecznie? Z pewnością są miejsca, w które nieco bardziej ryzykownie jest zapuszczać się po zmroku (np. niektóre ulice na Bałutach), ale takie można znaleźć w każdym mieście na świecie.
Z tym, że Łódź jest najmniej bezpiecznym miastem w Polsce, wiele osób się nie zgadza.
- Ten ranking to subiektywna ocena wybranej grupy ankietowanych, oparta na wskaźnikach przestępczości w krajach na całym świecie - mówi mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Z badań przestępczości Komendy Głównej Policji wynika, że w Polsce poczucie bezpieczeństwa z roku na rok wzrasta. Analizując działania łódzkich policjantów w 2022 roku możemy powiedzieć, że średnio wykrywanych było około 22 przestępstw i 134 wykroczenia dziennie, zaś policjanci interweniowali około 200 razy na dobę, za każdym razem zatrzymując kilku sprawców przestępstw. Dziennie policjanci odnajdowali również cztery osoby poszukiwane przez organy ścigania.
Więcej wykrytych przestępstw
Kamila Sowińska podaje również, że dzięki zaangażowaniu mundurowych wykrytych zostało blisko 50 proc. przestępstw popełnionych w Łodzi, co stanowi wzrost o około 2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Systematycznie spada również liczba kradzieży samochodów, których w zeszłym roku odnotowano o 50 mniej w porównaniu do roku 2021.Według wspomnianego rankingu, najniebezpieczniejszym miastem Europy jest Bradford w Wielkiej Brytanii (otrzymało 69,2 pkt na 100 możliwych). Największym problemem są tam kradzieże i handel narkotykami. Na drugim miejscu (64,7 pkt.) znalazła się francuska Marsylia. Trzecią pozycję zajęła Katania na Sycylii (63,9 pkt.).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.