Reklama

Reklama

Łodzi zależy na turystyce biznesowej. Czy branża eventowa wróci do dawnej świetności?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzi zależy na turystyce biznesowej. Czy branża eventowa wróci do dawnej świetności? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tylko 5% wynosi obecnie obłożenie miejsc noclegowych w łódzkich hotelach. Biorąc pod uwagę, że Łódź dysponuje obecnie bazą ponad 8 tys. miejsc noclegowych, obliczyć można, że zajętych jest średnio mniej niż pół tysiąca z nich. Branża hotelowa w Łodzi od lat żyła głównie z turystyki biznesowej. Czy organizowanie konferencji, targów, szkoleń jest dzisiaj bezpieczne?

Reklama

Przedstawiciele Łódź Convention Bureau zapewniają, że Łódź dokłada wszelkich starań, aby odwiedzający ją turyści biznesowi oraz organizatorzy wydarzeń byli w mieście bezpieczni.

Łódź Convention Bureau to wyspecjalizowana jednostka Łódzkiej Organizacji Turystycznej, która wspiera organizatorów konferencji, kongresów czy targów. Jakie wsparcie oferuje ŁCB, aby wydarzenia organizowane w Łodzi były bezpieczne w dobie koronawirusa?

Biuro przekazuje gotowe karty ryzyka dostosowane do rodzaju organizowanego wydarzenia, dostarcza informację o firmach oferujących testy na koronawirusa i inne usługi związane z prewencją epidemiologiczną. Biuro pomaga również dostosować wydarzenia do odpowiednich wytycznych GIS i rozporządzeń rządowych. Coraz więcej łódzkich hoteli posiada także certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie”.

!reklama!

O bezpieczeństwie organizowanych obecnie wydarzeń biznesowych przekonuje Anna Adamska-Makowska, Prezes Expo-Łódź:

- Ponowne uruchomienie branży eventowej to kolejny, ważny dla nas krok w procesie odmrażania gospodarki. Jesteśmy gotowi na to, aby bezpiecznie realizować imprezy targowe i konferencje – zarówno B2B jak i B2C. W trosce o zdrowie wszystkich odwiedzających, dokładamy wszelkich starań, aby eventy organizowane w obiektach takich jak EXPO-Łódź przebiegały w sposób zgodny z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa wypracowanymi przez Polska Izbę Przemysłu Targowego wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

W Łodzi od niedawna funkcjonuje Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu, działająca we współpracy z ogólnopolskim Stowarzyszeniem Branży Eventowej w ramach projektu „Polska: Kraj Bezpiecznych Eventów”. Marta Chmielewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej mówi:

- Łódź pokazuje jak należy odnaleźć się w nowych realiach, zapewniając bezpieczeństwo (ze szczególnym wskazaniem na kwestie sanitarne) turystom i uczestnikom spotkań biznesowych. Korzystając z wiedzy ekspertów - m.in. SBE, Łódzkiej Organizacji Turystycznej - Łódzka Rada ds. Bezpiecznego Eventu wdrożyła procedury i rozwiązania, dzięki którym goście branży MICE w Łodzi mogą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Zachęty do spotykania się „na żywo” przy okazji różnego rodzaju wydarzeń, targów czy konferencji muszą być obecnie związane z zapewnieniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Dobrze, że podejmowane są inicjatywy, mające organizatorom wydarzeń ułatwić dostosowanie się do standardów bezpieczeństwa. Tworzenie i ujednolicanie takich standardów jest konieczne, aby zachęcić duża grupę osób do uczestnictwa w wydarzeniach biznesowych.

Źródło: opracowanie własne / UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy