Reklama

Reklama

Łodzianie zadecydowali w Vox Populi. Te inwestycje zostaną sfinansowane z rządowych pieniędzy

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 14:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Poznaliśmy wyniki głosowania Vox Populi. Łodzianie głosowali na inwestycje, które mają zostać zgłoszone do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W głosowaniu wzięło udział niemal 27 tys. osób. Jakie inwestycje wygrały?

Znamy wyniki głosowania Vox Populi. Jak głosowali łodzianie w kategorii mniejszych i średnich inwestycji?

Od 7 do 11 lutego 2022 roku łodzianie mieli możliwość głosowania na inwestycje, które ich zdaniem powinny otrzymać finansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Głosy oddawano w trzech kategoriach – na inwestycje do 5, 30 i 65 mln zł. Wybrane inwestycje sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. 

W kategorii przedsięwzięć o budżecie do 5 mln zł zwyciężył projekt budowy drogi rowerowej w śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej, który zyskał poparcie 10 832 mieszkańców (40,3%). Kolejne projekty z największą liczbą głosów to modernizacja pomieszczeń szkół podstawowych nr 40 i 71 na potrzeby przedszkoli miejskich (7328 głosów, 32,5%) i remontu oraz termomodernizacji Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” (8754 głosy, 27,2%).

Największe poparcie w puli średnich inwestycji (do 30 mln zł) zyskała budowa bezkolizyjnego przejazdu kolejowego wzdłuż ul. Hetmańskiej, która zdobyła 10 193 głosy (37,9% wszystkich). Niewiele mniej osób zagłosowało na remont ul. Franciszkańskiej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Północnej – inicjatywę wsparło 9812 mieszkańców (36,5%). Głosy na modernizację 10 łódzkich osiedlowych uliczek oddało 6909 osób (25,5%).

Inwestycje do 65 mln. Jakie pomysły zyskały najwięcej głosów? 

Trzecia kategoria obejmuje inwestycje o największym budżecie, mieszczące się w kwocie do 65 mln zł. Wśród nich najwięcej głosów zdobył projekt dotyczący dojazdów do drogi ekspresowej oraz poprawy komunikacji na osiedlach. Jego wdrożenie zakłada remont na ul. Rąbieńskiej (od ul. Traktorowej do ul. Szczecińskiej), przedłużenie ul. Kaczeńcowej (od ul. Judyma do ul. Rąbieńskiej) i połączenie ul. Kaczeńcowej z ul. Traktorową. Inwestycja uzyskała poparcie aż 72,4 % ogółu głosujących z 19 484 oddanymi głosami. 

Znacznie mniejszą popularnością cieszył się pomysł remontu torowiska oraz ul. Rzgowskiej – zagłosowało na nią 7430 (27,6%) mieszkańców. 

Wyniki głosowania zobrazowano na grafikach umieszczonych w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy