reklama
reklama

Łódzka Brama Miasta w ujęciu, jakiego jeszcze nie było. „To także sztuka i piękne widoki”. Zobacz! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Brama Miasta to inwestycja biurowa dobrze znana już nie tylko mieszkańcom Łodzi. Jej lokalizacja sprawia, że jest to pierwszy widok witający podróżnych wychodzących z dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Dzięki swojej kortenowej elewacji wyróżnia się oryginalną architekturą, a także nawiązuje do industrialnej historii miasta. Budynek zdobył ostatnio uznanie jury konkursu organizowanego przez German Design Council, które przyznało Bramie Miasta ICONIC Award 2020.
reklama

Brama Miasta to dwa budynki, które dostarczyły blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej, a także obszerna przestrzeń miejska, w której znalazł się amfiteatr z drewnianą architekturą.

 !reklama!

Kompleks odpowiada na jedno z głównych założeń Nowego Centrum Łodzi – tworzy wielofunkcyjną przestrzeń otwartą dla wszystkich mieszkańców. Jest to brama do miasta, a jednocześnie miejsce, gdzie można usiąść, zrelaksować się i spędzić miło czas podczas eventów, pokazów czy kina letniego. Na terenie amfiteatru można korzystać z wbudowanych gniazdek elektrycznych.

Elewacja biurowców została zaprojektowana przez medusa group, pracownię architektoniczną ze Śląska. Projektanci, wykorzystując korten, chcieli nawiązać do industrialnego charakteru miasta. Elewacja sprawia, że budynek jest rozpoznawalny już nie tylko wśród łodzian, ale i w kraju.

– Brama Miasta to pierwszy punkt, który można zobaczyć po wyjściu z dworca Łódź Fabryczna. Jego bliskość jest ogromnym atutem, bo dzięki temu można skomunikować się z każdym miejscem w Polsce. Podróż do Warszawy trwa np. niecałe 1,5 godziny. Docelowo, miasto wraz z koleją planują zrealizować tunel podziemny, który połączy Łódź Fabryczną z pozostałymi częściami miasta. To rozwiązanie pozwoli osobom dojeżdżającym ze wschodnich, południowych czy zachodnich kierunków Łodzi, swobodnie się tutaj dostać – wyjaśnia Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Skanska przy wszystkich swoich inwestycjach promuje alternatywne i przyjazne środowisku środki transportu, w szczególności rowery. Została tu przygotowana rozwinięta infrastruktura – szatnie, prysznice, przebieralnie, a także miejsca do zostawienia jednośladu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Cały teren inwestycji jest monitorowany, przez co rowery są bezpieczne.

– Brama Miasta to również sztuka i piękne widoki. W holach windowych znajdują się komiksowe motywy, na każdym piętrze inny. Nawiązują do Łodzi i opowiadają o niej poprzez rysunkowe ciekawostki. Natomiast z ostatniego, trzynastego piętra budynków rozciąga się panorama na całe miasto, która zwłaszcza o zachodzie słońca prezentuje się bardzo okazale – dodaje Tomasz Subocz.

ICONIC AWARD 2020 dla Bramy Miasta

Łódzki projekt powiększył swoją kolekcję o kolejną nagrodę architektoniczną. Tym razem budynek doceniło jury konkursu organizowanego przez German Design Council przyznając Bramie Miasta ICONIC Award 2020. To jedna z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury. Nagrody przyznawane są wizjonerskim budynkom, innowacyjnym produktom architektury, konstrukcji oraz nieruchomości. To prestiżowe wyróżnienie plasuje Bramę Miasta w gronie najlepszych projektów z całego świata.

Źródło: mat. prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama