Reklama

Jeszcze więcej robotów w Łodzi. Szkoła Filmowa będzie miała swojego "kerfusia" [zdjęcia, wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tym razem nie do sklepu czy restauracji, ale do Szkoły Filmowej w Łodzi. Pomoże nie tylko wypolerować podłogę, ale także porządnie wyczyści niepotrzebne wydatki. Mowa o robocie. Czy to przyszłość firm? Jak roboty sprawdzają się teraz i czy zastąpią ludzi?

Dotychczas o robotach, które pomagają nam w codziennych czynnościach, słyszeliśmy podczas akcji jednego z hipermarketów. Wiele klientów robiło sobie z nim zdjęcia, obserwowało jak pracuje, a nawet prowadziło rozmowę.

W Łodzi pojawił się w zeszłym roku i gościł przez kilka tygodni w wielu sklepów. Obecnie nie jest już dostępny, ale to nie powód, aby nie zobaczyć go w innym środowisku.

Od wielu miesięcy pomaga także obsłudze i gościom restauracji Dzielna 52, na ul. Narutowicza w Łodzi. Oprócz pomagania w zakupach czy dostarczaniu dań, to nie koniec możliwości, jakie oferuje taki robot.

Szkoła Filmowa w Łodzi kupiła robota sprzątającego

Ostatnie miesiąca to dla wielu z nas próba cięcia kosztów i unikania niepotrzebnych wydatków. Problem ten dotyka także łódzką filmówkę. Tylko w tym roku wydatki na utrzymanie czystości wzrosty o prawie pół miliona złotych.

- Dotychczas korzystaliśmy z usług firm sprzątających w ramach outsourcingu, wyłaniając usługodawców w kolejnych postępowaniach przetargowych. Niestety najkorzystniejsza oferta złożona w ubiegłorocznym przetargu znacząco przekraczała zaplanowany przez Szkołę budżet, wynosząc o blisko 70% więcej niż w roku poprzedzającym (wzrost ceny z ok. 700 tys. zł do ok. 1, 2 mln zł rocznie)

- mówi Igor Duniewski, kanclerz Szkoły Filmowej w Łodzi.

Oszczędności liczone w setkach tysięcy złotych to duże wsparcie dla szkoły.

- Przeprowadzone analizy wskazały, że realizując czynności sprzątania samodzielnie, poprzez zbudowanie zespołu naszych pracowników, jesteśmy w stanie wygenerować istotne oszczędności

- dodaje.

Mechaniczny „pomocnik” sprawuje się bardzo dobrze, do tego stopnia, że łódzka szkoła nie kończy zakupów.

Będzie kolejny robot w Szkole Filmowej w Łodzi

Planowany jest kolejny zakup, który także pomoże oszczędzać jeszcze bardziej.

- Na tę chwilę, duże urządzenie autonomiczne pracuje w budynku Centrum Nowych Mediów. Z uwagi na bardzo wysokie oceny efektów jego pracy, formułowane zarówno przez personel sprzątający jak i użytkowników budynku, planujemy w najbliższym czasie nabycie drugiego urządzenia, które pomoże naszym pracownikom w utrzymaniu czystości w Hali Filmowej, Studiu Telewizyjnym oraz w ciągach komunikacyjnych budynku „Z”

- informuje kanclerz Szkoły Filmowej w Łodzi. Zakupiony przez szkołę filmową robot sprzątający może pracować 180 minut przy czyszczeniu i 420 minut przy mopowaniu powierzchni.

Dzielny robot także w Dzielnej 43

Jak wygląda praca robota w praktyce, łodzianie mogą się przekonać, od czerwca ubiegłego roku w neapolitańskiej pizzerii Dzielna 43 przy ul. Narutowicza w Łodzi. O to jak się sprawuje robot-kot, o imieniu „Bella”, który pomaga na co dzień obsłudze, zapytaliśmy Michała Kowalskiego, właściciela restauracji Dzielna 43.

- Od kiedy dołączył do nas robot-kelner wiele się zmieniło. Przede wszystkim staliśmy się rozpoznawalni, wpłynęło to dobrze ze strony marketingowej, a z drugiej strony bardzo nam pomaga. Każdego dnia goście, którzy nas odwiedzają, mogą zobaczyć, jak codziennie jeździ po sali i dostarcza dania wprost do stolików. Także nie jest to tylko atrakcja, ale też pomoc dla nas

- mówi dla portalu TuŁódź.pl, Michał Kowalski.

Wiele się mówi, że już wkrótce to właśnie roboty zaczną wykonywać za nas, coraz to trudniejsze zadania. Czy kelnerzy mogą obawiać się o swoją przyszłość?

- Po roku mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że fakt, że mamy robota, nie wpłynął na liczbę naszych pracowników. Zmienił się sposób pracy, oczywiście na plus, bo to ułatwienie. Pojawiały się nie tylko u nas, ale i globalnie obawy, że pracownicy stracą swoją pracę, lecz na ten moment nie widzę takich zagrożeń

- dodaje właściciel restauracji Dzielna 43.

Robot, oprócz dostarczania dań gościom restauracji, potrafi także wiele innych rzeczy.

- Pomaga nam zarówno w codziennej pracy, jak i w przypadku imprez okolicznościowych. Na co dzień dostarcza dania do stolików, ale kiedy organizujemy np. urodziny, to potrafi witać gości na wejściu, przywieźć tort, a także zaśpiewać

- mówi właściciel restauracji Dzielna 43.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy