Reklama

Reklama

Łódzka firma rozbuduje słynne CKD. To będzie jedna z największych inwestycji w służbie zdrowia

Opublikowano: sob, 4 kwi 2020 15:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już niedługo ma ruszyć rozbudowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Będzie to jedna z największych inwestycji w łódzkiej służbie zdrowia w perspektywie najbliższych lat. Projekt jest wart prawie 500 mln złotych.

Reklama

W piątek 3 kwietnia otwarto oferty na wybór wykonawcy drugiego etapu budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wraz z Akademickim Ośrodkiem Onkologicznym. Najlepszą ofertę na wykonanie tego zadania złożyło konsorcjum, w którego skład wchodzi łódzka firma Budomal. Druga firmą jest Warbud z Warszawy. Wartość prac szacowana jest na kwotę 361.648.446,00 PLN.

Budomal funkcjonuje na rynku usług budowlanych od 1993 roku. Dziś jest jedną z największych firm branżowych w województwie łódzkim.

W komunikacie czytamy:

To olbrzymi sukces naszej wspólnej pracy. To także kolejny przykład udanego aliansu we współpracy obu firm w kontraktach branży budowlanej w zamówieniach rynku medycznego.

Jedna z największych inwestycji w łódzkiej służbie zdrowia

Przypomnijmy. Rozbudowane Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będzie siedzibą rozsianych po mieście oddziałów i klinik należących do uczelni. Co ważniejsze jednak, inwestycja pozwoli na stworzenie dwóch priorytetowych komórek w ramach CKD: Akademickiego Ośrodka Onkologicznego oraz Akademickiego Ośrodka Ginekologiczno-Położniczego. Będą to dwa nowoczesne ośrodki leczące chorych oraz kształcące nowych specjalistów.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia możliwe było rozpoczęcie procedury przetargowej. W listopadzie tego roku ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Początkowo wykonawca prac miał został wyłoniony w grudniu 2019 roku. Okres składania ofert przedłużono jednak do końca stycznia. Wszystko za sprawą ogromnej liczby zapytań od potencjalnych wykonawców.

Plany są ogromne. Na pierwszym piętrze budynku ma znajdować się nowa izba przyjęć, zespół poradni oraz oddział chemioterapii dziennej. Dodatkowo, na tej kondygnacji będą się także znajdowały: poczekalnia na niemal 80 osób oraz szatnia.

Na kolejnych piętrach będą zlokalizowane oddziały: radioterapii, kardiologii dziecięcej, elektrokardiologii, ginekologii onkologicznej i urologii. Projekt przewiduje także oddział chirurgii onkologicznej oraz geriatrycznej. Na samej górze będzie się mieścił oddział położniczy. Mamy oraz ich nowo narodzone dzieci będą miały do dyspozycji nie tylko odpowiednią atmosferę, ale także szereg udogodnień. Wszystkie sale mają zostać wyposażone w stanowisko pielęgnacji noworodka z wanienką, przewijakiem oraz stolikiem zabiegowym. Przy każdym z łóżek ma być łóżeczko dla noworodków.

Plan zakłada oddanie inwestycji w 2023 roku. Na rozbudowę CKD z budżetu państwa przeznaczono 453,7 mln zł. Do tego uczelnia dołożyła 20,8 mln zł. Łącznie projekt opiewa na kwotę prawie 0,5 mld złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.