Reklama

Reklama

Łódzkie strefy przemysłowe. Uwaga - duże zmiany w Chocianowicach i na Olechowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Łódzkie strefy przemysłowe. Uwaga - duże zmiany w Chocianowicach i na Olechowie  - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Łodzi przedstawił plany w związku z inwestycjami w strefie przemysłowej na Olechowe i w Chocianowicach | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Magistrat poinformował o planach rozbudowy olechowskiej strefy przemysłowej, a także potrzebie stworzenia zupełnie nowej, w Chocianowicach. Jakie zmiany czekają wspomniane tereny oraz okolicznych mieszkańców?

Reklama

Miasto chce powiększyć zasięg łódzkich stref przemysłowych 

Urząd Miasta Łodzi poinformował o planach stworzenia nowej strefy przemysłowej w Chocianowicach i rozbudowy tej powstałej na terenie Olechowa. 

 - Przed nami rozbudowa ul. Nad Dobrzynką. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na kwotę ponad 13 mln zł. W chwili obecnej trwa etap projektowania. Planujemy że prace budowlane wystartują w 2022 r. Efektem inwestycji będzie nowa droga na odcinku od węzła Rypułtowy na DK-14 do ul. Łaskowice (dł. ok. 1,2 km) wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ponadto zagospodarujemy tereny zielone, pojawi się nowe oświetlenie oraz most nad ciekiem wodnym przecinającym ul. Nad Dobrzynką - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za Portem Łódź i sklepem Ikea.

Jak podaje UMŁ, aktualnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.

Strefa przemysłowa na Olechowie. Jakich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy?

Teren PKP, który znajduje się pomiędzy al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, a ul. Jędrzejowską, obsługuje m.in. terminal towarowy. 

Magistrat zapowiada duże inwestycje związane z drogami wokół terminalu na Olechowie. Aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września zostanie przedłużona, a znajdująca się po drugiej stronie torów ulica Jędrzejowska - przebudowana. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy