Reklama

Reklama

Matura 2022. Łódzcy maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Matura 2022. Łódzcy maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki - Zdjęcie główne

W czwartek 5 maja maturzyści zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi z matematyki | foto Agnieszka Szynk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po sprawdzianie z języka polskiego przyszedł czas na obowiązkową maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Test rozpoczął się w czwartek 5 maja o godz. 09:00. To jeden z czterech obowiązkowych egzaminów.

Reklama

Obowiązkowa matura z matematyki. Jak zdający oceniają poziom trudności? 

Egzamin maturalny z matematyki to dla wielu osób duże wyzwanie. Do testu na poziomie podstawowym absolwenci liceów i techników przystąpili 5 maja o godz. 09:00. Na rozwiązanie zadań zdający mieli 170 minut. 

W tym roku ze względu na pandemię oraz nauczanie zdalne, obowiązujący na teście materiał został zmniejszony. Egzamin składał się z części pytań zamkniętych (do zdobycia 28 punktów) oraz otwartych (17 punktów). Ponieważ łącznie można zdobyć 45 punktów, do zdania matury wystarczy zaledwie 14 punktów. 

Dziś zdający mogli zabrać ze sobą: linijkę, cyrkiel i kalkulator prosty. 

Tak rok temu wyglądali szczęśliwi maturzyści, po napisaniu egzaminu z matematyki. Zobaczcie galerię. 

Jakie przedmioty były najpopularniejszym wyborem na maturze 2022? 

Każdy zdający musi przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym (jęz. polski, matematyka, jęz. nowożytny) oraz jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Maksymalnie maturzysta może zdecydować się na zdawanie sześciu przedmiotów na poziomie rozszerzonym. 

Wg danych opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, podobnie jak w latach poprzednich, najchętniej wybieranym  przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski. 

Chęć podejścia do tego egzaminu zgłosiło 192,7 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 66,6 proc. Na drugim miejscu znalazła się matematyka - zdawać ją chce 77,5 tys. absolwentów, czyli 26,8 proc.

Trzecie miejsce zajęła geografia - chce ją zadawać 65,3 tys. osób, czyli 22,6 proc., na czwartym uplasował się - język polski - chce go zdawać 63,8 tys. osób, czyli 22,1 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy