Reklama

Reklama

Miasto wyremontuje kolejne drogi w Andrzejowie. Kiedy koniec prac na Rokicińskiej? [MAPA]

Opublikowano: pon, 6 lip 2020 01:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po zakończeniu prac na Rokicińskiej, Zarząd Inwestycji Miejskich ma w planach kolejne remonty na pozostałe drogi w Andrzejowie.

- Jeszcze w tym miesiącu zakończymy przebudowę ul. Rokicińskiej. Ponad 3 km zupełnie nowej drogi o większej nośności i przede wszystkim bezpieczniejszej, zapewni wygodny dojazd nie tylko mieszkańcom Andrzejowa.

!reklama!

Teraz o wiele bardziej wygodna, z chodnikami po obu stronach, przystankami w zatokach i na całej długości drogą rowerową. Po zakończeniu prac jesteśmy już gotowi do realizacji kolejnych inwestycji – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jeszcze w tym roku wykonana zostanie przebudowa ul. Gajcego od Zakładowej do Rokicińskiej, co poprawi dojazd od strony Olechowa. Zarząd Dróg i Transportu wyremontuje nawierzchnię między przejazdami kolejowymi, oraz ul. Taborową na zachód od Gajcego. Tym samym trzy ważne ulice w Andrzejowie będą wyremontowane.

Ale Andrzejów to nie tylko te trzy zbiorcze drogi, ale również małe osiedlowe uliczki, bliskie mieszkańcom. Również one przewidziane są do przebudowy. Prawie 50 ulic na tym osiedlu było drogami gruntowymi. Do tej pory Miasto zrealizowało przebudowę 16 z nich, na których wykonano odwodnienie, kanalizację, wodociąg, a dzięki temu każda z nich, zyskała nowe nawierzchnie z kostki lub asfaltu.

- Większość z tych dróg to ulice bez wylotu, wąskie drogi z bliską zabudową, co spowodowało, że utworzyliśmy na nich strefy zamieszkania, przyjazną przestrzeń dla mieszkańców. Tam gdzie to możliwe dokładamy niską zieleń lub drzewa. Tegoroczny remont przeprowadzimy na ul. Szeherezady, która zostanie wykonana z kostki i stanie się strefą zamieszkania - wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.