Reklama

Reklama

Miasto zachęca mieszkańców do interwencji w sprawie stanu łódzkich dróg. Jak to zrobić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miasto zachęca mieszkańców do interwencji w sprawie stanu łódzkich dróg. Jak to zrobić? - Zdjęcie główne

Miasto zachęca mieszkańców do interwencji w sprawie stanu łódzkich dróg! Jak to zrobić? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zimą, ze względu na niskie temperatury, eksploatacja nawierzchni zachodzi znacznie szybciej, co gołym okiem widać na łódzkich drogach. Teraz to mieszkańcy, kierowcy i wszyscy którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo na drodze, będą mogli osobiście zgłosić drogowy problem. Jak to zrobić?

Reklama

Łódzkie drogi są monitorowane pod kątem uszkodzeń nawierzchni, jednak kolejne uszkodzenia pojawiają się naprawdę szybko.

 !reklama!

W okresie zimowym problem występuje zdecydowanie częściej zwłaszcza, gdy dochodzi do częstych zmian temperatur. Najgorsze dla naszych dróg, są temperatury oscylujące w okolicy zera, co doprowadza do stałego zamarzania i odmarzania wody, która wniknęła w nieszczelną jezdnię.

Aktualnie łataniem łódzkich dróg zajmują się 4 firmy, z którymi miasto ma podpisaną trzyletnią umowę (obecne obowiązują do 2022 roku).

Przez cały sezon do łatania drogowych dziur zużywa się ponad 1 tysiąc tony masy bitumicznej. Jeśli sprzyja pogoda dziury naprawiane są tzw. metodą „na ciepło” – po oczyszczeniu dziury i wycięciu wokół niej asfaltu gorącą masą bitumiczną zalewa się ubytek i go wyrównuje. 

Urząd Miasta Łodzi zachęca mieszkańców, by to oni sami stali się strażnikami nawierzchni łódzkich dróg, zgłaszając ich wymagające naprawy fragmenty. 

Dziury w łódzkich drogach można zgłaszać na: facebookowych profilach Łodzi i Zarządu Dróg i Transportu, a także poprzez e-mail zglosdziure@zdit.uml.lodz.pl i pod nr tel: 42 272 64 42.

Magistrat przypomina, że mieszkańcy, którzy ze względu na zły stan techniczny nawierzchni uszkodzili swoje pojazdy, mogą ubiegać się o odszkodowanie. W takim przypadku należy skontaktować się ze ZDiT i złożyć odpowiedni wniosek.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy