Reklama

Reklama

Mimo ogromnych sprzeciwów Fala odpowiada: "Panowie wchodzicie na końcu!"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy regulamin na Fali tworzy nową uprzywilejowaną grupę, jaką są pary. Łodzianie są przeciwni podziałom i wyrażają sprzeciw. Fala odpowiada "Chcemy, aby Strefę Saun odwiedzało jak najwięcej Pań i Pań z partnerami. Kompleks nie zamierza zmienić swojego regulaminu.

Reklama

Sauny bez mężczyzn w Aquaparku Fala?

Przypominamy, że od czwartku (4 listopada) zasady wchodzenia do saun się zmieniły. Pierwszeństwo mają kobiety, a następnie pary. Pojawienie się uprzywilejowanej grupy wzbudziło ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Większość osób, która zapoznała się z nowym regulaminem, jest stanowczo przeciwna takiej decyzji. Czy Aquapark Fala po ogromnym sprzeciwie kobiet i mężczyzn wróci do wcześniejszych zasad? 

- Podkreślamy raz jeszcze, że jesteśmy zainteresowani, aby Strefę Saun odwiedzało jak najwięcej Pań i Pań z partnerami. Praktyka pokazuje, że na górnej ławie podczas naparzań siada około 4 Pań. Podczas całej ceremonii jest 6-7 par. Pozostałe miejsca zajmowane są przez Panów. W rezultacie to właśnie Panowie stanowią większość podczas ceremonii. Zaznaczamy, że w mediach społecznościowych najbardziej aktywne są środowiska wrażliwe na iluzoryczne przejawy dyskryminacji. Olbrzymia część klientów, którzy uczęszczają do Strefy Saun i na ceremonie saunowe nie wypowiada się w mediach społecznościowych. Przyznajemy, że zainteresowanie naparzaniami jest duże i niejednokrotnie przekracza możliwości pojemności naszych saun. Pracujemy nad optymalnymi rozwiązaniami. Aktualnie nie zamierzamy zmieniać wprowadzonych regulacji. -  wyjaśnia Anna Duda z działu marketingu Aquaparku Fala

Rozmawialiśmy z wieloma osobami, które regularnie uczęszczają na seanse w Aquaparku Fala. Jak komentują zmiany w regulaminie?

- Zasada jest dla mnie niezrozumiała, tym bardziej, że na seansach ani się nie randkuje, ani nie rozmawia, więc co za różnica obok kogo się siedzi. Myślę że teraz więcej osób, które regualnie chodziło na Falę tak jak ja, zmieni po prostu miejsce na takie, w którym panują zasady niedyskryminujące nikogo - komentuje pani Klaudia, która regularnie korzysta z saun na Fali.

Sauna - savoir vivre podczas saunowania. Ekspertka wyjaśnia

Sauna to miejsce relaksu i wypoczynku. Nie jest to miejsce odpowiednie na randki. Będąc w saunie najlepiej zrezygnować z konwersacji. Jakie znaczenie ma więc wchodzenia na saunę w parach? Zapytaliśmy  ekspertkę od zasad panujących na saunach, jak ocenia nowy regulamin Fali.

- Wchodząc na saunę w złym tonie jest rezerwowanie miejsc swoim partnerom przez kobiety, również pomysł na udzielanie pierwszeństwa "parom" uważam za mocno chybiony, ponieważ to trudne do ustalenia, kto dokładnie tworzy "parę". Obiekt może faktycznie zostać oskarżony o dyskryminację, a także o złe traktowanie klientów - prawdą jest, że wszyscy płacą takie same kwoty za takie same usługi, zatem inne traktowanie jest po prostu niezrozumiałe. Nasza kultura saunowania ciągle się uczy. Jest to wieloletni proces, ale jesteśmy na dobrej drodze, choć ten pomysł Fali nie wydaje się krokiem w dobrą stronę. - komentuje Iwona Michniewicz, współautorka publikacji "Sauna – Naga prawda o mentalności Polaków".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy