reklama
reklama

Minister Zdrowia ogłosił nowe obostrzenia przeciwwirusowe. Czego konkretnie dotyczą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Minister Zdrowia ogłosił nowe obostrzenia przeciwwirusowe. Czego konkretnie dotyczą? - Zdjęcie główne

Minister Zdrowia ogłosił nowe obostrzenia przeciwwirusowe. Czego konkretnie dotyczą? (fot. fb Ministerstwo Zdrowia) |wiadomomści łódzkie|Łódź|TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W głównej mierze zmiany dotyczyć będą funkcjonowania gastronomii oraz limitów osobowych podczas zgromadzeń. Wprowadzono nowe obostrzenia w sprawie zasłaniania nosa i ust.
reklama

Nie tylko w strefie czerwonej będzie obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust nawet na wolnym powietrzu. Także mieszkańcy i osoby poruszające się w strefie żółtej będą musiały przestrzegać tej zasady.

 !reklama!

Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki, to jest mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii - podkreślił. Maseczka jest realnym narzędziem obrony przed koronawirusem w skali ogólnospołecznej - zapewnił.

Ważnym punktem w nowoogłoszonych zasadch jest zmiana limitów osobowych podczas zgromadzeń. W strefie czerwonej będzie on wynosił 50, w strefie żółtej 75, a w strefie zielonej 100 osób. To zredukowane limitów o 25 osób w strefie zielonej i żółtej.

Minister zapowiedział zupełnie nowe ograniczenie, dotyczące strefy czerwonej. Chodzi o ograniczenie dla branży gastronomicznej – bary i restauracje w regionach czerwonej strefy będą funkcjonować tylko do godziny 22:00. Zamknięcie ogródków spowoduje zwiększenie ruchu wewnątrz lokali.

 Ponieważ imprezy będą się przenosiły do lokali, chcemy, żeby to odbywało się w ograniczonym czasie do godz. 22.00 - oświadczył Niedzielski.

Minister zapowiedział, że w najbliższych dniach poznamy nowe rozporządzenie dotyczące algorytmu postępowania z chorym podejrzanym o zakażenie koronawirusem.

 - Wychodząc naprzeciwko postulatom i wnioskom przede wszystkim lekarzy zakaźników, ale także całego środowiska lekarskiego, będziemy chcieli wydać specjalne rozporządzenie, które opisuje schemat postępowania z pacjentem podejrzanym bądź też ze stwierdzoną zachorowalnością czy chorobą wywołaną koronawirusem – powiedział szef resortu zdrowia.

 Minister wyjaśnił, że obecny model kierowania pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronowirusem sprawdzał się, gdy nowych przypadków było ok. 1 tys. dziennie, ale w związku z rosnącą liczbą zakażeń należy wprowadzić zmiany.

 - Modyfikacja polega na tym, że teraz pacjent z dodatnim wynikiem testu wróci do lekarza POZ lub do szpitala na pierwszym poziomie. Lekarz dokona oceny. Jeśli choroba przebiega bezobjawowo lub skąpoobjawowo, wtedy lekarz POZ lub lekarz z pierwszego poziomu, będzie mógł wydać decyzję o izolacji domowej - tłumaczył minister.  

 Źródło: RMF24pl, TVP3 Łódź, gov.pl

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama