Reklama

Reklama

Modernizacje torowisk do Zgierza i Pabianic. Kiedy powrócą połączenia tramwajowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Modernizacje torowisk do Zgierza i Pabianic. Kiedy powrócą połączenia tramwajowe?  - Zdjęcie główne

Modernizacje torowisk do Zgierza i Pabianic. Kiedy powrócą połączenia tramwajowe? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wiele wskazuje na to, że niedługo tramwaje powrócą na pabianickie i zgierskie tory. W obu miastach trwają intensywne prace remontowe.

Reklama

Zgierz podpisał już umowę z łódzkim MPK i firmą Kemy z Łodzi na remont torowiska z Łodzi do Zgierza. Pierwsza z umów obejmuje odcinek między Helenówkiem a zgierskim Kurakiem.

!reklama!

- Teraz trwa remont między granicami Łodzi a łódzkim Kurakiem – mówi Bartosz Stępień z łódzkiego MPK. - My z firmą Kemy stworzyliśmy konsorcjum. Jest ona odpowiedzialna za podbudowę i podziemne instalacje. Natomiast pracownicy naszego Zakładu Torów i Sieci zbudują tory i sieć nadziemna.

 W tej chwili trwają tam prace przygotowawcze przed ułożeniem nowych torów. W pierwszym etapie trzeba było usunąć elementy starego torowiska i linię trakcyjną; teraz ekipa prowadzi prace związane z utwardzeniem terenu.

 Cały przetarg na zgierską inwestycję wyniósł 24 mln zł. Fundusze unijne niemal w całości pokryły koszty inwestycji. Do puli państwo dołożyło z budżetu 2 mln zł.

 Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza podpisał jeszcze jeden kontrakt z konsorcjum, w którego skład wchodzi wspomniane już Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy oraz MPK. Tym razem na remont torowiska między Kurakiem a Placem Kilińskiego w Zgierzu. Prezydent przewiduje, że połączenie tramwajowe z Łodzi zostanie przywrócone pod koniec przyszłego roku.

 W Pabianicach ciężko mówić o modernizacji torowiska – to ogromny remont, podczas którego wymieniana jest niemal cała infrastruktura tramwajowa. Przebudowa całej linii wyniesie ponad 173 mln zł.

Wykonawcą jest konsorcjum w skład, którego wchodzą: Progreg InfraCity, MPK Łódź, Włodan.  W sumie wymienionych zostanie 8,66 kilometra torowiska, w tym 5,79 km przypada na odcinek pabianicki, a 2,87 km to ksawerowski odcinek. Remontowana jest też ul. Warszawska, jedna z ważniejszych ulic w Pabianicach, co powoduje spore utrudnienia w ruchu. Jej remont wyceniono na ponad 6 mln zł.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy