Reklama

Reklama

Monopolis staje się biało-czerwony: szwajcarski gigant lokuje swoje biura i dopełnia najem w stu procentach [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Monopolis staje się biało-czerwony: szwajcarski gigant lokuje swoje biura i dopełnia najem w stu procentach [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szwajcarska globalna firma technologiczna ABB właśnie sfinalizowała negocjacje z Virako, firmą zarządzającą Monopolis i wkrótce przeniesie tu jeden ze swoich oddziałów, w którym będzie pracować około 150 osób. Tym samym poziom wynajmu powierzchni biurowych Monopolis osiągnął 100 procent.

Reklama

Obie strony umowy najmu zgodnie podkreślały z jednej strony zadowolenie z dokonanych uzgodnień, z drugiej strony twarde negocjacje. Tak Virako, jak i ABB korzystały ze wsparcia profesjonalnych firm doradczych, dzięki czemu interesy wszystkich stron zostały zabezpieczone i dziś można uznać powierzchnie biurowe w Monopolis za wynajęte w 100 procentach.

!reklama!Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako i twórca Monopolis nazwał to miejsce „Małą Szwajcarią”, a to ze względu na fakt, że dwóch z trzech kluczowych najemców powierzchni biurowych to firmy szwajcarskie. Pierwszym był Clariant, który umieścił w murach dawnych zakładów przemysłu wódczanego ponad trzystu pracowników. ABB to druga szwajcarska i jednocześnie, podobnie jak Clariant, globalna firma lokująca w Monopolis jedną z kluczowych komórek odpowiedzialną za controlling.

ABB przeniesie do Monopolis ok. 120 pracowników z dotychczasowej siedziby przy ul. Lodowej w Łodzi. Przez pięć lat firma będzie użytkować 1400 mkw najwyższej klasy powierzchni biurowych. Dodajmy, że Monopolis oferuje ponad 15,4 tys. mkw powierzchni biurowych, z czego większość zajmuje Clariant. .Prezes ABB Tomasz Wolanowski jako łodzianin docenił nie tylko standard pomieszczeń, nowoczesne technologie wykorzystane w ich wyposażeniu czy dogodne dla firmy warunki umowy najmu. Docenił także specyfikę miejsca, postindustrialny charakter obiektu i fakt, że sam osobiście zakochany w łódzkiej czerwonej cegle mógł ulokować tu swoich pracowników.

Monopolis dopełnia systematycznie swój koncept. Udanie łączy trzy  elementy tworzące jego tożsamość: powierzchnie biurowe, miejsce kultury i pasaż restauracyjny. Każdy z tych elementów jest ważny dla pozostałych i wszystkie razem się uzupełniają. Wszystkie trzy osadzone są w niespotykanym gdzie indziej obiekcie. Dzięki temu Monopolis mogło zostać nominowane do nagrody najbardziej prestiżowych targów nieruchomości na świecie MIPIM Awards 2020 w kategorii... mixed-use. Właśnie w takim połączeniu funkcjonalności twórcy tego miejsca upatrywali jego sukcesu i w tej kategorii obiekt znalazł się obok trzech innych najciekawszych projektów z Bangkoku, Singapuru i Toronto. Przyznać trzeba, że nie tylko dla Monopolis, ale także dla Łodzi, wyróżnienie to ogromne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy