Reklama

Na razie nie będzie nowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: tulodz.pl

Na razie nie będzie nowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej - Zdjęcie główne

Połączenia ŁKA są bardzo popularne wśród podróżnych. | foto tulodz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mimo wielkiej popularności kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, zarządca pociągów, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, nie planuje na razie dalszej rozbudowy połączeń. Nie ma o tym mowy w strategicznych dokumentach transportowych województwa, nie doszło też do uzgodnień z innymi samorządami.

Brak planów wygląda na "odpoczynek" po dość intensywnym i obfitym w tworzenie nowych tras roku 2022. ŁKA uruchomiła wtedy przewozy do Torunia Głównego i Wschodniego, Spały i Skarżyska-Kamiennej. Tym samym umocniła swoją pozycję w relacjach nie tylko wojewódzkich, ale także międzywojewódzkich. Poprawione zostały bowiem oferty na liniach do Poznania, Warszawy i Radomia.

Zamiast ŁKA - Polregio

Do tej pory tylko raz ŁKA zrezygnowała z uruchomienia kursów na trasie międzywojewódzkiej. W 2021 roku, po roku codziennego jeżdżenia między Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim, łódzki przewoźnik ustąpił miejsca Polregio. Wówczas ta spółka ruszyła z przewozami na wydłużonej relacji do Warszawy, zaś ŁKA zwiększyła liczbę składów wewnątrz regionu.

- W najbliższym czasie sieć połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej może natomiast się rozszerzyć o połączenia dowozowe, czyli realizowane przez autobusy - informuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA. - Zbliża się termin ich dostawy. Na razie jednak nie ma szczegółów dotyczących nowych tras. Za stworzenie oferty odpowiada bowiem organizator.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy