U zbiegu ulic Wierzbowej i Jaracza ma powstać apartamentowiec. Na tę konkretną budowę w trybie "lex deweloper" zgodzili się radni miejscy jeszcze w 2023 roku.
Lex deweloper w Łodzi. Nie zawsze jest zielone światło
Dodajmy, że lex deweloper to specustawa, umożliwiająca realizację inwestycji mieszkaniowych niezależnie od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Według założeń uproszczona procedura ma przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ich dostępność.Lex deweloper w Łodzi nie jest wcale takie rzadkie. Na Górnej na przykład powstanie siedmiopiętrowy apartamentowiec, choć plan zagospodarowania przestrzennego zakładał pięć kondygnacji.
Łódzcy radni nie zawsze jednak dają zielone światło na realizację inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej. Tak było choćby przy Rewolucji 1905 roku czy Kilińskiego.
Nowy apartamentowiec w Śródmieściu
Inwestycja, która ma powstać u zbiegu Wierzbowej i Jaracza też jest inna niż pierwotny projekt. Apartamentowiec będzie niższy o dwie kondygnacje niż pierwotnie zakładano. To reakcja dewelopera na protesty okolicznych mieszkańców.Inwestorem jest Liberty Investments. Jak czytamy w komunikacie prasowym inwestycja Unsimo (przy Wierzbowej i Jaracza właśnie) właśnie rusza.
Apartamentowiec znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Staszica. Znajdą się w nim 43 mieszkania o pow. od 31 do 146 m kw. Większość z nich to lokale 3- i 4-pokojowe. Wyróżniać je będzie niestandardowa wysokość - 3,05 m.
– Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym naprawdę chce się mieszkać. Połączyliśmy miejską wygodę z prywatnością, jakością wykonania i dobrym wzornictwem. Unismo powstało z myślą o osobach, które cenią estetykę, spokój i funkcjonalną przestrzeń
– mówi Aleksandra Kwiatkowska z Liberty Investments.
Kiedy ruszą prace budowlane? Kiedy się zakończą? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.
fot. mat. prasowe
Ceny mieszkań w Łodzi
Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Łodzi? Ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl wynika, że w czerwcu średnia cena metra kwadratowego wzrosła o 1 procent.
– Dzieje się tak nie tylko wtedy, gdy deweloperzy podnoszą ceny mieszkań. Ten sam efekt może przynieść pojawienie się na rynku droższych lokali, wyprzedaż najtańszych lokali albo kombinacja obydwu czynników. W czerwcu z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Łodzi
– mówi Marek Wielgo, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.
W maju średnia cena za metr mieszkania w Łodzi wyniosła 11 503 zł, a w czerwcu 11 594 zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.