Reklama

Reklama

Najbardziej zniszczone torowisko będzie remontowane dopiero w przyszłych latach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najbardziej zniszczone torowisko będzie remontowane dopiero w przyszłych latach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tramwaj w kierunku osiedla Teofilów pozostawia wiele do życzenia. Władze miasta złożyły wniosek o unijne dofinansowanie jego modernizacji, ale prędko z efektów tych działań nie przyjdzie nam się cieszyć. Na razie postanowiono wymienić tylko najbardziej zniszczony odcinek torów, znajdujący się na al. Włókniarzy.

Reklama

Jakość połączenia tramwajowego centrum z Teofilowem należy do jednych z najgorszych w Łodzi.

Najpóźniej dotarły tam tramwaje niskopodłogowe, jednak to stan torowiska najwięcej mówi o tym odcinku. O pomoc woła przede wszystkim odcinek torów na ul. Aleksandrowskiej między Bielicową a Szczecińską. Wydaje się, że konieczna tam będzie wymiana torowiska, sieci trakcyjnej i układu zasilania. Plany są ambitne, lecz wciąż nie wiadomo jak znaleźć na nie pieniądze.

– UMWŁ buduje portfel inwestycyjny do przyszłego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nie wie jednak jeszcze, ile i na jakie cele dostanie środków. Łódź wysłała wszystkie zdiagnozowane potrzeby. W pierwszej kolejności są to remonty istniejącej sieci, w tym - trasy na Teofilów – informuje wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj. [cyt. Transport-publiczny.pl]

Na razie, zastępczo, zaplanowano prace na równie zniszczonym odcinku, na ul. Włókniarzy. 17 czerwca ma rozpocząć się, na odcinku od Struga do Legionów, szybki, wakacyjny remont. Wymieniony zostanie kilometr torów, część sieci trakcyjnej i nawierzchnia peronów.

Prace będą kosztowały ok. 4,6 mln zł. – Wymienimy całą infrastrukturę torową wraz z podbudową. Zużyjemy ok. 4 km szyn, 3300 podkładów betonowych i 4 tys. ton kruszywa – wylicza Wojciech Rataj z Zakładu Torów i Sieci MPK Łódź. [cyt. Transport-publiczny.pl] - Aby przyspieszyć remont, prace będą prowadzone na dwie zmiany – od 6 rano do 21. Skrajny lewy pas między Legionów a Struga na jezdni zachodniej zostanie wyłączony z ruchu na potrzeby remontu. Na drugiej jezdni wygrodzenia mają być najwyżej punktowe i chwilowe. -

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy