Reklama

Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza na konsultacje z psychologiem. Poznaj szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza na konsultacje z psychologiem. Poznaj szczegóły - Zdjęcie główne

Spotkanie odbędzie się przy ul. Targowej 35 | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W poniedziałek w łódzkim oddziale NFZ odbędzie się Dzień Zdrowia Psychicznego z ŁOW NFZ.

Reklama

Dzień Zdrowia Psychicznego. Spotkanie ze specjalistami i pomiar najważniejszych parametrów  

Wydarzenie odbędzie się w godz. 14:00-17:00 na Sali Obsługi Klientów NFZ w Łodzi przy ul. Targowej 35 na wyjątkowe wydarzenie. Anna Lider, rzecznik prasowy łódzkiej placówki, tego dnia wszyscy klienci będą mogli bezpłatnie skonsultować się z psychologami i specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zapraszamy osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego, chciałyby dowiedzieć się, gdzie i jak uzyskać pomoc psychologa lub psychiatry, nigdy nie korzystały z takiej pomocy, choć czują, że jej potrzebują. Wizyta w NFZ to może być pierwszy krok do odzyskania zdrowia psychicznego.

Jak dodaje, depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie.

Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób. Dane NFZ wskazują, że w 2021 r. w Polsce do lekarzy zgłosiło się z rozpoznaniem głównym lub współistniejącym depresji 682 tys. pacjentów.

Ponadto tego dnia będzie można skorzystać z pomiarów w naszym kiosku profilaktycznym. W ciągu kilku minut można sprawdzić najważniejsze parametry: BMI, ciśnienie krwi, poziom tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego.

Anna Lider, wylicza, że tego dnia będzie można porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie psychologii i psychiatrii ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi Szpitala im. dr J. Babińskiego, porozmawiać ze specjalistą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Łodzi oraz uzyskać odpowiedzi na pytania od przedstawicielki Stowarzyszenia „Dla Rodziny”  - Katarzyny Siedleckiej, psycholożki,  specjalistki psychologii zdrowia i psychologii klinicznej. Poza tym będzie można porozmawiać z mgr psychologii Emilem Otto.

Dodatkowo będzie można porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych oraz zasada leczenia, potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta, wyrobić kartę EKUZ

 - wylicza rzecznik łódzkiego oddziału. 

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl. Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest  w poniedziałki w godz. 8:00-18:00 oraz  od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy