Reklama

Reklama

Nauka w UK? W Łodzi odbędą się targi edukacji zagranicznej – Days of International Education

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nauka w UK? W Łodzi odbędą się targi edukacji zagranicznej – Days of International Education - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Targi edukacji zagranicznej – Days of International Education odbędą się 13 października w Hotelu Ambassador Premium w Łodzi. W ramach wydarzenia swoje programy edukacyjne zaprezentują uniwersytety, szkoły średnie i szkoły językowe z Wielkiej Brytanii oraz wielu innych krajów. Podczas targów będą poruszane m.in. kwestie Brexitu w kontekście jego wpływu na możliwości dalszej edukacji Polaków w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Polskich uczniów planujących podjęcie nauki w brytyjskich uczelniach z pewnością powinien cieszyć fakt, że brytyjski rząd zagwarantował wszystkim studentom z Unii Europejskiej, którzy rozpoczynają naukę w roku akademickim 2019/20 i 2020/21, utrzymanie dotychczasowych warunków finansowania studiów.

Koszty edukacji w UK bez zmian

Osoby rozpoczynające studia w tym oraz przyszłym roku akademickim mogą więc ubiegać się o preferencyjne kredyty studenckie na takich samych zasadach, jak studenci z lat poprzednich. Przez cały okres trwania studiów nie zmieni się wysokość ich czesnego.

Zarówno brytyjskie ministerstwo edukacji, władze uniwersytetów, jak i dyrektorzy szkół zapewniają, że edukacja nie ma granic ani narodowości i decyzje polityczne nie wpłyną w żadnym stopniu na możliwość podejmowania nauki w tym kraju przez obywateli Unii Europejskiej.

 „Internacjonalizacja jest jedną z głównych cech brytyjskiej edukacji. Uniwersytety są dumne ze swoich studentów i absolwentów, którzy pochodzą z różnych zakątków świata. Co więcej, brytyjskie uniwersytety nie chcą stracić miana najlepszych szkół na świecie. 30 światowych liderów w różnym czasie studiowało w Oxfordzie; wśród absolwentów London School of Economics jest 18 laureatów Nagrody Nobla, 34 Prezydentów i Premierów różnych krajów” – komentuje Kamila Ostrowska, Regional Manager, Baltic Council for International Education.

Kredyt studencki w Anglii i Walii

Studenci z krajów UE rozpoczynający naukę we wrześniu 2019 oraz 2020 r. na studiach licencjackich w uniwersytetach Anglii i Walii nadal mają możliwość ubiegania się o kredyty na cały okres studiów. Absolwenci tamtejszych uczelni są zobowiązani rozpocząć spłatę kredytu dopiero wówczas, gdy ich dochód przekracza 25 tys. funtów rocznie, wtedy płaci się zaledwie 9 proc. od kwoty przekraczającej 25 tys. funtów. Przykładowo, osoba zarabiająca 27 tys. funtów rocznie, miesięcznie powinna spłacać raty po 15 funtów. O kredyt studencki mogą się również ubiegać osoby na studiach II-go stopnia – magisterskich. Kwota, którą mogą otrzymać w ramach pożyczki to 10 906 GBP. Środkami pochodzącymi z pożyczki studenckiej można rozporządzać wedle własnego uznania.

Brexit a nauka w Wielkiej Brytanii?

Rodzice rozważający wysłanie swoich dzieci do brytyjskich szkół średnich mogą mieć wątpliwości w związku z ewentualnym Brexitem i jego wpływem np. na wysokość czesnego za naukę w UK. Na targach w Łodzi będzie możliwość zasięgnięcia wiedzy od przedstawiciela państwowej szkoły The Royal School Wolverhampton. Brytyjskie szkoły uspokajają, że nauka dla dzieci w wieku szkolnym z krajów UE będzie nadal bezpłatna - przynajmniej przez cały okres ich nauki, niezależnie od przebiegu Brexitu.

- Brexit nie wpłynie na możliwość nauki w szkołach prywatnych. Te szkoły zawsze były płatne, a nasi rodacy stawali się ich uczniami na długo przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich kilku lat popularność brytyjskich szkół prywatnych wzrosła, ponieważ brytyjski system edukacji jest stabilny i uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Wszyscy rodzice zainteresowanii edukacją w zagranicznych szkołach średnich mogą spotkać się z przedstawicielami szkół oraz porozmawiać z konsultantami Baltic Council for International Education, wiodącej agencji edukacyjnej, która zajmuje się kompleksowym doradztwem w aplikacji do zagranicznych szkółtłumaczy Kamila Ostrowska, Regional Manager, Baltic Council for International Education.

Targi w Łodzi okazją do poznania brytyjskich szkół i uczelni

Okazją do uzyskania bliższych informacji na temat studiowania w Wielkiej Brytanii będą targi „Days of International Education”, które odbędą się w niedzielę, 13 października w hotelu Ambassador Premium w Łodzi. Obecność na imprezie zapowiedzieli przedstawiciele brytyjskich uniwersytetów, jak: Northumbria University, Falmouth University, Leeds Beckett University, czy De Montfort University, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące możliwości studiowania na Wyspach.

Na targach będzie również możliwość rozmowy z absolwentami brytyjskich uczelni, którzy obecnie są konsultantami edukacyjnymi Baltic Council for International Education. Osoby te mają za sobą proces rekrutacji na studia zagraniczne i podczas targów będą służyły swoimi doświadczeniami oraz chętnie odpowiedzą na pytania osób zainteresowanych studiami w UK. Ponadto, w ramach targów będzie można wziąć udział w seminariach i prezentacjach dotyczących nie tylko studiowania w Wielkiej Brytanii, że również w i innych krajach.

Targi „Days of International Education” odbędą się 13 października, w godz. od 10.00 do 17.00, w Hotelu Ambassador Premium, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Mat. prasowy

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy