Reklama

Reklama

Niedługo nowa grupa uprzywilejowanych kierowców pojawi się na drogach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niedługo nowa grupa uprzywilejowanych kierowców pojawi się na drogach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pod koniec lipca wejdzie w życie rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, które będzie skutkować przyznaniem określonej grupie społecznej dodatkowych uprawnień w zakresie kierowania pojazdem.

Reklama

Od 26 lipca 2019 roku kombatanci otrzymają takie same uprawnienia jak osoby niepełnosprawne posiadające karty parkingowe. Członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej będą mogli nie stosować się do niektórych znaków drogowych zakazu ruchu lub postoju. Co ważne – będą tez mogli parkować na tzw. „kopercie”, czyli miejscu przeznaczonym wyłącznie dla wąskiego grona osób uprzywilejowanych. Dodatkowe uprawnienia będą im przysługiwać niezależnie od niepełnosprawności, bezpłatnie i bezterminowo.

Zmiany będą możliwe dzięki rozporządzeniu właściwego ministra określające zasady wydawania i wygląd karty kombatanta. Z inicjatywą rozszerzenia uprawnień kombatanckich wyszedł Rzecznik Praw Obywatelskich, a projekt przepisów przygotowała grupa senatorów opozycji. Po burzliwych dyskusjach przyjęto proponowane rozwiązania.

Przyjmuje się, że z nowych uprawnień będzie mogło skorzystać ok. 14 tysięcy osób. Koszt wprowadzenia zmian to ok. 770 tysięcy złotych.

Źródło: Niepelnosprawni.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy