Reklama

Reklama

Niemiecki gigant wyciągnie Tesco z kłopotów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niemiecki gigant wyciągnie Tesco z kłopotów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatnich latach sieć Tesco w Polsce mierzy się z kłopotami, zbywa nierentowne sklepy i likwiduje centra dystrybucyjne. Teraz zainteresowany nabyciem pięciu hipermarketów od Tesco jest Kaufland. Wniosek w tej sprawie złożono już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Reklama

W szczycie swojej działalności Tesco na terenie Polski posiadało 450 sklepów, obecnie jest ich o ok. 100 mniej. Firma zlikwidowała też trzy centra logistyczne, o czym pisaliśmy tutaj: Tesco zniknie z Polski? Do likwidacji kilkadziesiąt sklepów.

Zainteresowany nieruchomościami, w których obecnie mieszczą się hipermarkety Tesco jest niemiecki Kaufland. Chodzi o obiekty w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu, w Lublinie oraz w Gdańsku. Od dwóch miesięcy w branych pod uwagę sklepach prowadzona jest wyprzedaż towarów. W lipcu Tesco przeniosło prawa własności tych pięciu nieruchomości do grup 4fi oraz Origami.

Niemiecka sieć Kaufland posiada obecnie w Polsce ponad 200 sklepów. Są to większe supermarkety oraz tzw. hipermarkety kompaktowe. Wniosek w sprawie przejęcia przez Kaufland nieruchomości od spółek Snowfinch 19 II SPK (z Grupy 4fi) i Zodiac (z Grupy Origami) został skierowany do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 30 sierpnia br.

- W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, wykorzystywanej obecnie przez Tesco Polska – czytamy w specjalnym w komunikacie.

Właścicielem sieci Kaufland jest międzynarodowa Grupa Schwarz, która posiada również sieć dyskontów Lidl. W 2018 roku przychody sklepów Kaufland na terenie Polski wynosiły 9,9 mld zł, co w ujęciu globalnym składa się na 10,2 proc. wpływów firmy.  

Źródło: Business Insider Polska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy