Reklama

Reklama

Niezwykła wystawa w Parku Staromiejskim od dzisiaj!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykła wystawa w Parku Staromiejskim od dzisiaj! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Otwarcie instalacji Julity Wójcik na stawie w Parku Staromiejskim już dziś o 14-ej!

Reklama

Niezwykła wystawa w Parku Staromiejskim

Otwarcie instalacji Julity Wójcik na stawie w Parku Staromiejskim o g. 14.00 rozpocznie Festiwal Łódź Czterech Kultur. Do 14 września publiczność będzie mogła uczestniczyć koncertach, obejrzeć wystawy, spektakle i akcje artystyczne, premiery muzyczne i teatralne, a nawet pierwszy w historii koncert K-drona harfowego – zupełnie nowego instrumentu, a także wziąć udział w grach miejskich.

O interaktywnej instalacji Julity Wójcik pt. Bańki spekulacyjne w Parku Staromiejskim, artystka pisze tak:

– Spekulacje towarzyszą nam od zawsze, od samego początku. Właściwie sam początek jest spekulacją. Coraz intensywniej spekuluje się na temat końca. Zwłaszcza końca klimatu. W międzyczasie spekulowano na temat zjawisk natury, istot boskich, kształtu ziemi. Ostatnio intensywnie spekuluje się firmami, walutami, gospodarkami, a nawet całymi państwami. Każdy z nas funkcjonuje w bańce własnych spekulacji – (z opisu swojej pracy).

O szczegóły zapytać będzie można ją osobiście w chwili otwarcia instalacji w Parku Staromiejskim, a same tytułowe Bańki na stawie w Parku Staromiejskim będą dryfować do 14 września

To oczywiście nie jedyne festiwalowe wydarzenie z obszaru sztuk wizualnych, bo już w sobotę o g. 18.00 otwarta zostanie wystawa Owoce drzew wszystkich w Pasażu Lido, na której ważne miejsce zajmują obserwacje na temat przyczyn i mechanizmów nasilających się nastrojów nacjonalistycznych na świecie, stając się punktem wyjścia do namysłu nad możliwymi zmianami społecznymi. Na tę interesującą ekspozycję złożą się prace uznanych artystów młodego pokolenia: Dominiki Olszowy, Norberta Delmana, Irminy Rusickiej, Liliany Piskorskiej i Kaspra Lecnima, Katyi Shadkovskiej, Jany Shostak i Jakuba Jasiukiewicza oraz Stacha Szumskiego.

Również w sobotę początek cyklu Miasto Babel – czyli dwanaście spotkań ze sztuką, oddających głos młodym artystom, galerzystom i kuratorom, którzy nie boją się podjąć ryzyka, jakie niesie zaangażowana wypowiedź i nieoczywista forma.

Izraelska artystka Hagar Cygler będzie się zastanawiała nad polsko-żydowską historią wpisaną w dzieje jej rodziny, gruziński kolektyw InChina podzieli się refleksją o procesach migracyjnych, a Maarteen Schurman z Amsterdamu będzie rozmawiał z przedstawicielami różnych kultur o ich wizji ziemi obiecanej. Nie zabraknie też istotnych tematów podanych w bardziej zabawowej konwencji – Galeria Sandra zorganizuje w Parku Źródliska piknik poświęcony empatii i antydyskryminacyjnej edukacji, a Smutne Kobiety wraz z Galerią W Y uhonorują wietnamską społeczność koncertem z karaoke. Miasto Babel pojawi się też w niespodziewanych miejscach – w na placach, parkach, na ulicy przed piekarnią. Galeria Serce Człowieka zaprasza na wystawę Kamila I do Synagogi Reicherów, zaś Galeria Śmierć Frajerom na plac przed barem Bambus. Część działań będzie miała charakter efemeryczny, inne trwalej zaingerują w przestrzeń miejską.

Niektóre z wydarzeń są biletowane lub wymagają rezerwacji, szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.4kultury.pl


Źródło: FŁ4K

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy