Reklama

Nowe zapisy w Kodeksie Etyki Urzędu Miasta Łodzi. Zmiany w paragrafie dotyczącym dyskryminacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe zapisy w Kodeksie Etyki Urzędu Miasta Łodzi. Zmiany w paragrafie dotyczącym dyskryminacji - Zdjęcie główne

Nowe zapisy w Kodeksie Etyki Urzędu Miasta Łodzi. Zmiany w paragrafie dotyczącym dyskryminacji (fot. UMŁ)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilka dni temu w UMŁ wszedł w życie nowy Kodeks Etyki. Został m.in. uzupełniony o zasadę zakazującą dyskryminacji ze względu na orientacje seksualną.

Do tej pory pracowników urzędu obowiązywały reguły z kodeksu wydanego przez Hannę Zdanowską w 2012 roku. Nie zmienił on w znacznym stopniu swojego kształtu, z wyjątkiem jednego paragrafu, zatytułowanego „Zasada niedyskryminowania”.

Dopisano do niego, że należy wyzbyć się wszelkich uprzedzeń ze względu na wiek, światopogląd lub orientacje seksualną. Zmiana w Kodeksie zbiegła się w czasie z niedawnymi kontrowersjami związanymi z ideologią LGBT, której bohaterami byli m.in. urzędnicy i politycy z łódzkiego środowiska. Urząd tłumaczy jednak, że były to działania czysto techniczne.

Nowy przepis jest zgodny z brzmieniem ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania – mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi.

Do spisu zasad dołączył jeszcze jeden paragraf, zobowiązujący pracowników UMŁ w przypadku otrzymania korzyści finansowej, czy rzeczowej o wartości powyżej 100 zł do wpisania ich do tzw. rejestru korzyści w ciągu 14 dni. Dotychczas taki obowiązek ciążył tylko na prezydencie i wiceprezydentach. Do rejestru nie trzeba zgłaszać „kwiatów i artykułów spożywczych o krótkim terminie przydatności”.

Źródło: expressilustrowany.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy