Reklama

Reklama

Odszedł od nas wielki człowiek i wielki artysta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Odszedł od nas wielki człowiek i wielki artysta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nadeszła do nas właśnie bardzo smutna informacja z Filharmonii Łódzkiej.

Odszedł od nas wieki człowiek i wielki artysta

"Dyrekcja i muzycy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina wyrażają ból i smutek z powodu śmierci Maestro Zdzisława Szostaka, dyrygenta i kompozytora, przez wiele lat silnie związanego z tą instytucją, aktywnie kształtującego jej oblicze i oblicze artystyczne Łodzi. Artysta zmarł 7 września br. w wieku 89 lat.

Filharmonicy postanowili zadedykować Jego pamięci „Credo” Krzysztofa Pendereckiego, które zostanie wykonane podczas inauguracji sezonu artystycznego 2019/2020, dnia 21 września (sobota), o godz. 19.00, pod batutą Pawła Przytockiego.
Zdzisław Szostak w latach 1971–1987 sprawował funkcję zastępcy dyrektora do spraw artystycznych oraz dyrygenta Filharmonii Łódzkiej. Z łódzkimi filharmonikami dokonał wielu nagrań muzyki filmowej, zarówno jako dyrygent, jak i kompozytor. Był mistrzem filmowego medium: pozostawił wiele partytur muzyki filmowej, jak nikt inny potrafił prowadzić muzyków podczas nagrań takiej muzyki. W późniejszym okresie swego życia Maestro Szostak pozostawał wiernym Przyjacielem Filharmonii: był z nią w stałym kontakcie, brał udział w koncertach jako słuchacz. Zespoły Filharmonii Łódzkiej wykonywały jego kompozycje, m.in. monumentalną "Missa Latina" (2005). Staraniem Filharmonii Łódzkiej Gwiazda Zdzisława Szostaka została wmurowana w Alei Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy na ulicy Piotrkowskiej. Śmierć Zdzisława Szostaka wyznacza koniec pewnej epoki w historii Filharmonii Łódzkiej.

Łódzcy filharmonicy dokonają oprawy artystycznej uroczystości pogrzebowych Maestro Szostaka. O terminie i miejscu uroczystości poinformujemy Państwa niezwłocznie, gdy zostaną ustalone."


Źródło: Filharmonia Łódzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy