Reklama

Reklama

OFF - Północna na razie wirtualnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

OFF - Północna na razie wirtualnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Recitale, muzodramy, a także małe formy i pełnoobsadowe spektakle, czyli różnorodność Teatru Muzycznego poza jego głównym nurtem, miał pokazać – program Festiwalu OFF-Północna 2020.

Reklama

OFF-Północna w przyszłym roku

I pokaże, jednak dopiero za rok. Festiwal wraz Konkursem Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty w całości przeniesiony został na wiosnę 2021. W tym roku Teatr Muzyczny w Łodzi proponuje by obejrzeć wirtualną edycję OFF/ON, w ramach której online zaprezentuje spektakle z ubiegłych edycji festiwalu.

– Z żalem podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całego festiwalu wraz z konkursem na kolejny rok, postanowiliśmy jednak przygotować na ten czas propozycję, która zapełni tę repertuarową lukę – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

Tą propozycją jest program OFF/ON.

– Od 18 kwietnia, a więc od dnia, kiedy rozpocząć się miała czwarta edycja festiwalu zaprosimy wszystkich fanów repertuaru z nurtu off do podróży w czasiezapowiada Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny festiwalu. – W każdy weekend będziemy przypominać widzom dwa tytuły, które gościły u nas w poprzednich edycjach wydarzenia – wyjaśnia.

Spektakle będą prezentowane w każdy weekend, tzn. udostępnione online do niedzielnego wieczoru włącznie. Szczegóły programu wirtualnej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną na stronie www.offpolnocna.com. Repertuar przygotowany na pierwszy weekend zostanie podany do 3 kwietnia, ale już teraz wiadomo, że w ramach kilku tygodni OFF/ON zobaczymy brawurową „Osiecką po męsku” Marcina Januszkiewicza i przejmujący „Projekt Koffta” Anety Todorczuk, ale też monodram „Być jak Charlie Chaplin” Mateusza Deskiewicza, czy „This is not a love song czyli miłość ci wszystko wypaczy” w wykonaniu Reni Gosławskiej i Krzysztofa Wojciechowskiego.

Co z tegorocznym programem Teatru?

Kilkanaście wydarzeń – wśród nich propozycje, które zdobyły już uznanie publiczności i te, które miały mieć premierę – w wykonaniu artystów z Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta, Częstochowy czy Bielska-Białej organizatorzy chcą przenieść w całości na rok przyszły. Podobnie jak też rozstrzygnięcie III edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Zgłoszenia nadesłane w tym roku automatycznie zostaną więc włączone do przyszłorocznych zmagań o statuetkę Jonaszka.

Pozostaje jeszcze kwestia biletów i karnetów. Zachowają one ważność na przyszłoroczną edycję, jeśli jednak ktoś chciałby dokonać zwrotu, może to zrobić, ale nie wcześniej niż w dniu, kiedy dane wydarzenie miało się odbyć.

Skołub Kopiszki, czyli piątkowy e-koncert

Był musical, teraz czas na klasykę w nieoczywistych aranżacjach. Kolejne dwa minikoncerty online Teatru Muzycznego w Łodzi będą poświęcone Stanisławowi Moniuszce. W najbliższy piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) premiera recitalu Justyny Kopiszki.

Zachęcając do pozostania w domach w najbliższy piątek Teatr Muzyczny w Łodzi kolejny raz zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny. Zostały one zrealizowane w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.”

– Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych fantastycznych solistówmówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

W najbliższy piątek (3 kwietnia), o g. 20.00 w ramach trzeciego już koncertu z cyklu „Dusza śpiewa” wystąpi Justyna Kopiszka.

– Sytuacja w której się znaleźliśmy jest zupełnie nowa, ale też wyzwala naszą kreatywność i przypomina, dlaczego wykonujemy ten zawód. To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów – mówi artystka. Akompaniować jej będzie Krzysztof Brzeziński. – Razem wykonamy pieśni i arie Stanisława Moniuszki, w niecodziennych aranżacjach. Zaśpiewam między innymi… arię Skołuby ze „Strasznego dworu” – zapowiada.

Justyna Kopiszka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach – od 2014 r. związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, Karczmarki w „Człowieku z La Manchy” i Damy dworu w „Wielkiej księżnej Gerolstein”. Jej repertuar obejmuje również partię Siostry Hubert w musicalu „Nunsense” i Pani Pearce w „My Fair Lady”. Śpiewa też partie operowe. W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu „Śpią wystawy” Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Jej minirecital będzie można zobaczyć online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ. Tydzień później, a więc 10 kwietnia, również w repertuarze Moniuszkowskim wystąpi Paweł Erdman.


Źródło: Teatr Muzyczny w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy