Reklama

Reklama

OSP Łódź Andrzejów z nowym wozem gaśniczym od Urzędu Miasta Łodzi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 23 gru 2019 14:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi sprawiły, że święta dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź Andrzejów będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Nowy sprzęt gaśniczy o łącznej wartości 520.000 zł został przekazany przez Wojciecha Rosickiego – pierwszego Wiceprezydenta Miasta Łodzi. 

Oficjalne przekazanie kluczyków do nowego pojazdu odbyło się 23 grudnia na ul. Piotrkowskiej koło ławeczki Tuwima. Strażakom z OSP Łódź Andrzejów pozwoli on na pomoc w akcjach nie tylko w Łodzi, ale również na autostradzie, ponieważ przeznaczony jest do niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych.  

- Lepszego Mikołaja sobie strażacy nie mogli wyobrazić niż ten piękny wóz strażacki, który za nami tam stoi. Bardzo się cieszę, że jest to kolejna jednostka, którą przekazujemy straży ochotniczej, ta jest wyjątkowo nowoczesna łącznie ze sprzętem, który jest nowy, zakupiony do tego wozu. Mam nadzieję, że będzie służyła dobrze, chociaż żeby używana była jak najrzadziej – zaznacza Wojciech Rosicki. 

Istotną rolę OSP Łódź Andrzejów podkreślił także Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi - Marcin Gołaszewski. 

- Bardzo się cieszę w tym samym kontekście, a więc święta się zbliżają, przekazujemy ten wysoce wyspecjalizowany pojazd ratownictwa drogowego. On będzie służył nie tylko mieszkańcom Łodzi, ale także będzie brał udział w akcjach na autostradzie. OSP nie tylko angażuje się w ratowanie mienia, życia, ale też integruje społeczność lokalną (…) to jest dla mnie szczególnie istotne. 

OSP Łódź Andrzejów z największą ilością interwencji w Łodzi i regionie 

- Dzień szczególny, jest to duża satysfakcja, duża radość, zwłaszcza dla jednostki OSP Łódź Andrzejów, że trafi do tej jednostki samochód tak dobrze wyposażony. Samochód został zakupiony dzięki środkom, które na ten cel przeznaczył Urząd Miasta Łodzi uzupełnionymi dotacją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jest to samochód, który będzie spełniał bardzo istotną rolę w naszym mieście, biorąc pod uwagę fakt, że jest przeznaczony do działań w zakresie ratownictwa technicznego, głównie niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych, zarówno na ulicach naszego miasta, jak i na autostradzie przebiegającej w pobliżu Łodzi. A w przypadku jednostki OSP Łódź Andrzejów w zasadzie jest tą, która podejmuje najwięcej interwencji w skali roku na rzecz Łodzi i jej mieszkańców - informuje Sławomir Emanuel z OSP Łódź Andrzejów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.