Adam Pabijański w Łodzi potrzebuje krwi
Cukrzycę u 42-letniego Adama Pabijańskiego zdiagnozowano całkiem niedawno. Mężczyzna 20 października trafił do szpitala. Przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym CKD przy Pomorskiej w Łodzi, na oddziale intensywnej terapii i anestezjologi.
- Pogotowie zabrało go o 2.30, okazało się bowiem, że cukier mu wysoko podskoczył - relacjonuje Wiktoria, dorosła córka mężczyzny. - Ciężko mi powiedzieć, dokładnie do jakiej jednostki, jednak podobno miał wyniki takie, że każdy się dziwił, że żyje. W szpitalu okazało się, że doszło do martwicy jelita grubego, wiec zabrali go na operację. Po operacji dostał wstrząsu septycznego, który zaraził mu cały układ krwionośny.
Łodzianin leży pod respiratorem. Otrzymuje leki na serce, cukier. Ma też problemy z ciśnieniem. Jego stan jest bardzo ciężki.
- Powiedziano nam, że ma niewielkie szanse na przeżycie - dodaje córka pana Adama. - Ale niewielkie szansę, to nie 0%, więc apelujemy do wszystkich zdrowych osób o oddawanie krwi. Jej przetaczanie pomaga podobno zbijać stan zapalny. Tata ma grupę B Rh+, choć oddawać można każdą.
Rodzina mężczyzny się nie poddaje. W domu czeka na niego jeszcze 3-letnia córeczka. Ma też rocznego wnuczka i drugiego w drodze. Pan Adam 13 listopada skończy 42 lata. Zróbmy mu prezent na urodziny i podarujmy krew.
- Ja niestety nie mogę oddać krwi, bo chorowałam na boleriozę, a mam taką samą grupę - mówi pani Paulina, narzeczona mężczyzny. - Krew już oddał mój brat, koledzy Adama, kibice Widzewa też już się zaangażowali w zbiórkę. Bardzo to wszyscy przeżywamy. Nasza trzyletnia córeczka ciągle pyta o tatę, bardzo za nim tęskni.
RCKiK w Łodzi zachęca do oddawania krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przyjmuje krwiodawców w: poniedziałki, środy, piątki w godz.: 7.30-14.45. wtorki, czwartki w godz.: 7.30-17.30. soboty w godz.: 7.30-13.30.Warto zaznaczyć, że to krew dla Adama Pabijańskiego, który przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym CKD przy Pomorskiej 251 w Łodzi.
- Przy rejestracji trzeba poinformować, że oddajemy krew z konkretnym przeznaczeniem. Należy podać nazwisko chorego i nazwę szpitala, w którym przebywa - mówi Joanna Szymczak, specjalistka ds. organizacji honorowego krwiodawstwa w RCKiK w Łodzi.
Dane RCKiK w Łodzi wskazują, że stan zapasów konkretnych grup krwi utrzymuje się w tej chwili na poziomie:
- A Rh+ - wysoki.
- A Rh- - średni,
- B Rh- - niski,
- B Rh+ - wysoki,
- AB Rh+ - wysoki,
- AB Rh- - wysoki,
- 0 Rh- - wysoki,
- 0 Rh+ - wysoki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.