Reklama

Reklama

Piękna, zielona przystań powstaje na Tuwima. Niezwykła zieleń na podwórkach i na dachu. Zobacz! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 24 cze 2020 20:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zieleń na dachu i podwórkach, nowe elewacje, dobudowane piętro, większa oficyna i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Sadzeniem roślin kończy się generalny remont kolejnych kamienic w centrum miasta.

- Dowodem na to, że rewitalizacja jest dla wszystkich - jest to, co się dzieje tu w tym miejscu. Oddamy do użytkowania pracownie dla artystów, lokale dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkania komunalne.

!reklama!

Odnawiamy, przebudowujemy budynki, ale również tworzymy nowe miejsca do spędzania wolnego czasu. To zielone podwórka, na których będziemy mogli spotkać się z sąsiadami, znajomymi,  albo po prostu przeczytać książkę na ławce. Mam nadzieję, że to będą takie nasze wspólne miejsca  - miejsca spotkań, rozmów i odpoczynku – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

- Przestrzeń przed kamienicami przy ulicy Tuwima zmienia się w zielone podwórka wypełnione hortensjami, bluszczami, powojnikami, laurowiśnią wschodnią czy różanecznikami – mówi Justyna Krakowiak, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

- Ale to nie wszystko, w tym roku przy ulicy Tuwima powstaną też nowe placówki czyli Dom Dziennego Pobytu i Punkt Pracy Socjalnej – dodaje prezydent Zdanowska.

Budynek mieszkalny przy ul. Tuwima 35 zmienił swoją dotychczasową funkcję mieszkalną na budynek biurowy. W budynku będzie mieścił się Punkt Pracy Socjalnej. W kamienicy nadbudowane zostało poddasze, obniżono piwnicę i zamontowano windę.

Zielony dach przy Tuwima

Dach budynku Domu Dziennego Pobytu pokryty będzie mchem i rozchodnikiem. Zielony dach stworzy unikalny mikroklimat. W stropodachach kamienicy zamontowane zostaną budki dla jerzyków.  W kamienicy przy ulicy Tuwima 33 rozbudowano oficynę zachodnią i północną część poddasza budynku frontowego.

W budynku do użytkowania oddanych zostanie jedenaście w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, a w ramach dodatkowej funkcji społecznej powstanie mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej. Poza tym, na parterze do użytkowania oddane zostaną lokale dla przedsiębiorców, natomiast na poddaszu powstaną pracownie twórcze dla artystów. Na dziedzińcu wewnętrznym budynku stworzona zostanie rekreacyjna przestrzeń wypoczynkowa dla mieszkańców centrum Łodzi.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.