Reklama

Reklama

Pieniądze z premii i nagród w budżetówce pójdą na walkę z pandemią. Co z trzynastą emeryturą?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pieniądze z premii i nagród w budżetówce pójdą na walkę z pandemią. Co z trzynastą emeryturą? - Zdjęcie główne

Zabraknie pieniędzy na nagrody w budżetówce. Kto nie dostanie w premii? (fot. fb Mateusz Morawiecki) |wiadomości łódzkie|Łodź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Minister Finansów poinformował poszczególne resorty, że środki na premie i nagrody uznaniowe zostaną wstrzymane do końca roku. Decyzję o przesunięciu pieniędzy podjął premier Mateusz Morawiecki. 

Reklama

Podkreślono jednak, że decyzja nie ma nic wspólnego z wypłata trzynastych emerytur.

!reklama!

Odezwa ministra ma trafić do niektórych resortów, mających zabezpieczyć odpowiednią pulę środków. Upomniano się o pieniądze zaoszczędzone w budżecie podczas pobytu pracowników na zwolnieniach lub w trakcie opieki nad dziećmi.

Środki miały trafić do rąk pracowników jako nagroda za przepracowane nadgodziny. To premier podjął decyzję o przesunięciu środków – zamiast na nagrody, zostaną spożytkowane w walce z pandemią.

"Sytuacja związana z działalnością w warunkach pandemii wpływa na stopień wykonania budżetów, w tych kategoriach wydatkowych, co wraz z rozwagą i szczególną ostrożnością dysponentów realizujących budżet w tym trudnym okresie pozwala na dokonanie oszczędności w wydatkach na wynagrodzenia wraz z pochodnymi i uposażenia, i przekierowanie ich na zakup szczepionki oraz zwalczanie skutków COVID-19" - pisze Kościński. 

W przekazie medialnym pojawiły się informacje, że pieniędzy może nie wystarczyć na wypłatę trzynastych emerytur. Te informacje zostały jednak szybko zdementowane.

Świadczenia z tego tytułu zostały wypłacone w bieżącym roku i będą realizowane również w 2021 r., co wynika z obowiązujących przepisów – powiedziała.

Źródło: RMF24.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy