reklama
reklama

Lokal w piwnicy lub suterenie. Czyli wilgoć, pleśń i grzyb do wynajęcia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźO patodeweloperce mówi się w Polsce głośno. Często mówi się, że sprawcami tej patologii są deweloperzy. Nie są oni jednak jedynymi sprawcami takiej sytuacji. Wiele złego robią też właściciele i pośrednicy, którzy próbują wmówić potencjalnym klientom, że nawet piwnica może być przytulnym mieszkaniem. W galerii zostały zebrane zdjęcia lokali, które dostępne są do wynajęcia w suterenach lub piwnicach.
reklama

Czy można mieszkać w piwnicy?

Aby piwnicę zmienić w mieszkanie należy spełnić kilka warunków. Zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego wysokość piwnicy powinna wynosić przynajmniej 2,5 metra. Jeśli jednak wysokość ta ma 2,2-2,3 m, to niestety za mało. Według przepisów w takich pomieszczeniach można przebywać maksymalnie 2-4 godziny. 

Kolejną bardzo ważną rzeczą są okna. Według przepisów okna muszą posiadać powierzchnię nie mniejszą niż 1/8 powierzchni podłogi. W przypadku pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt domowników powierzchnia ta nie może być mniejsza niż 1/12.

Jeżeli pojawia się ogłoszenie, które nie spełnia powyższych kryteriów można przypuszczać, że pomieszczenia, które chce nam wynająć właściciel wcale nie są przeznaczone do zamieszkiwania. 

reklama

Plusy i minusy mieszkania w piwnicy

O warunki życia w takich mieszkaniach zapytaliśmy się osoby, które miały w swoim życiu możliwość pomieszkiwania w takich lokalach. Jakie są plusy a jakie muinusy takich lokali?

- Mieszkałam w suterenie i szczerze poza faktem, że pranie schnęło latami było naprawdę sympatycznie. W zimę ciepło latem zimno jedynie ciemno cały rok - mówi pani Alicja.

Lokatorzy najczęściej narzekają na brak światła. Problemem może być również zasięg w telefonie, który będzie się rwał.

reklama

- Mam tak zrobione mieszkanie w domu rodzinnym. Przez 4 lata mieszkania tak, największe wady to: ciemno prawie cały czas, zimno w okresie wiosennym i jesiennym i czasem zasięg w komórce się zerwie. Innych jescze nie dostrzegłem - komentuje pan Marek.

Wilgoć, pieśń i grzyb to kolejne uciążliwości, które są codziennością w lokalach zlokalizowanych poniżej parteru.

- Wilgoć, zapach pleśni, brak światła a wisienką na torcie był szczur który dostał się przez kanalizację i uderzał od dolu w brodzik od prysznica. Plusem była cena i lokalizacja. standard też całkiem niezły, ale wilgoć i szczur to było za wiele - mówi pan Jan.

Czy można znaleźć plusy mieszkania w piwnicy? Ostatnio dużą popularnością cieszę się w mediach schrony, o których mówi się coraz więcej. Może to być plus któy przemawia za mieszkaniem w piwnicy, o ile spełnia normy budowli ochronnej.

reklama

- Nie trzeba uciekać do schronu - komentuje pani Ania.

Osoby, które w swoim życiu mieszkały w takich warunkach widzą w tym dużo więcej minusów niż plusów. Kiedy jednak sytuacja na rynku mieszkaniowym jest trudna cena takiego lokalu może zwabić wiele osób. W galerii zostały zebrane zdjęcia lokali, które dostępne są do wynajęcia w suterenach lub piwnicach.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama