Senatorowie Koalicji Obywatelskiej zagłosowali tak, jak zarekomendował im w poniedziałek rano przewodniczący PO Borys Budka.
!reklama!
Przeciwko projektowi głosowało 48 senatorów - w tym 42 z KO, 2 z Lewicy, 2 niezależnych, 1 z PSL i 1 niezrzeszony. Poparło go 45 osób - wszyscy z PiS.
Senat opowiedział się w poniedziałek wieczorem przeciw zmianom w prawie podwyższającym wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Wcześniej za głosowanie w Sejmie przeprosili w przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Lewicy.
Senat opowiedział się przeciw zmianom w prawie, które miałyby podwyższyć wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Ryszard Terlecki, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział, że to koniec tego projektu.
Proponowane zmiany wiążą wysokość wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie nie jak dotychczas z kwotą bazową corocznie określaną w ustawie budżetowej, ale z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego.
Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki tłumaczył, że "inicjatorami podjęcia tego tematu była opozycja". - Myśmy się na to zgodzili. Przez kilka dni prowadziliśmy rozmowy na ten temat - powiedział.
Dodał, że to opozycja chciała, aby sprawa dyskutowana była "w połowie sierpnia" oraz żeby "nie przeciągać tej sprawy na wrzesień". - To opozycja chciała, żeby do tej ustawy dodać parę elementów, poprawiających sytuację posłów i senatorów - mówił dalej Terlecki. Wymienił, że chodziło między innymi o "trzynaste wynagrodzenie".
Źródło: tvn24, onet.pl, portalsamorządowy.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.